De temperatuur op 15 augustus 1868 lag rond de 18,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
Trouwdag 29 juni 1892
De temperatuur op 29 juni 1892 lag rond de 22,5 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.
Dag van overlijden 5 februari 1944
De temperatuur op 5 februari 1944 lag tussen 2,3 °C en 6,6 °C en was gemiddeld 4,2 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
19 maart » Nadat Hongarije in het geheim besprekingen heeft aangeknoopt met de Geallieerden wordt het land bezet door Duitsland.
5 juni » Tweede Wereldoorlog: Rome wordt bevrijd door de geallieerde troepen en geallieerde luchttroepen landen 's avonds laat in Normandië om strategische plaatsen te bezetten ter voorbereiding van de eigenlijke invasie in de vroege ochtend van de dag daarna.
6 juni » Tweede Wereldoorlog: D-Day in Normandië.
29 juni » WO II: de Franse havenstad Cherbourg wordt veroverd door Amerikaanse troepen. In Rillieux-la-Pape worden 7 joden vermoord door nazi-collaborateur Paul Touvier.
12 september » In Limburg begint de bevrijding van Nederland. Noorbeek wordt als eerste gemeente van Nederland bevrijd door de geallieerden.
3 oktober » Britse bommenwerpers bombarderen de dijk bij Westkapelle, om Walcheren onder water te zetten, zodat de Duitse bezetters makkelijker te verdrijven waren.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I59202.php : benaderd 11 oktober 2026), "Maria Adriana van Meurs (1868-1944)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.