Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Bartholomeus LaGrouw (1869-1931)

Persoonlijke gegevens Bartholomeus LaGrouw 


Gezin van Bartholomeus LaGrouw

Hij is getrouwd met Geertruida Cornelia Willebrorda Berentse.

Zij zijn getrouwd op 30 juni 1897 te 's-Gravenhage, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Bartholomeus LaGrouw

Adres: 16-11-1895 Geniekazerne Utrecht.
23-7-1898 Vertre k naar Rijswijk
1-12-1898 Terug uit Voorburg
24-4-1900 Strafgevangenis te Utrecht.
18-12-1901 Bijzondere Strafgevangenis te Den Bosch
21-4-1904 Wederom naar de Bijzondere Strafgevangenis te Den Bosch, tot 18-9-1904
8-9-1909 Strafgevangenis te Den Haag
28-11-1919 Terug uit Alphen a/d Rijn.
3-12-1919 Woont aan de Amsterdamse Veerkade 30 in Logement Talen.
Man verlaat steeds het gezin.
De eerst twee kinderen wonen bij hun grootouders.
De eerste drie kinderen worden voor het huwelijk geboren en dragen de naam van de moeder. Bij het huwelijk neemt de vader de kinderen aan en heten ze Lagrouw.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bartholomeus LaGrouw?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bartholomeus LaGrouw

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bartholomeus LaGrouw


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 april 1869 lag rond de 10,2 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 51%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
    • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Religieuzen van Sint Vincentius a Paolo door paus Pius IX.
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
    • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
  • De temperatuur op 30 juni 1897 lag rond de 18,5 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
    • 18 juli » In Parijs wordt het Parc des Princes officieel geopend.
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
    • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.
    • 28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
  • De temperatuur op 1 maart 1931 lag tussen -2,7 °C en 4,4 °C en was gemiddeld 0,6 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 3,5 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 5 maart » Daniel Salamanca Urey wordt president van Bolivia.
    • 23 maart » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot apostolisch delegaat in Brits-Indië.
    • 14 april » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Granada CF.
    • 12 mei » Het bevroren lichaam van Alfred Wegener wordt op Groenland teruggevonden.
    • 2 november » DuPont produceert als eerste synthetisch rubber.
    • 9 december » Spanje wordt een republiek.

Over de familienaam LaGrouw

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam LaGrouw.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over LaGrouw.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam LaGrouw (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I49855.php : benaderd 14 oktober 2026), "Bartholomeus LaGrouw (1869-1931)".