Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Maria Gijsman (1896-1970)

Persoonlijke gegevens Maria Gijsman 


Gezin van Maria Gijsman

(1) Zij is getrouwd met Jacobus de Wit.

Zij zijn getrouwd op 20 januari 1915 te Leiden, zij was toen 18 jaar oud.

Het echtpaar is gescheiden 11 juli 1919 te Leiden.


(2) Zij is getrouwd met Willem Frederik Meijers.

Zij zijn getrouwd op 2 juni 1920 te Leiden, zij was toen 23 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Gijsman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Gijsman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Gijsman

Alida Niehot
1836-1889
Jan Gijsman
1857-1944

Maria Gijsman
1896-1970

(1) 1915
(2) 1920

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Erfgoed Leiden eo: Overlijdensregister van Leiden, 1970, archiefnummer 1005, Ambtenaar van de Burgerlijke Stand van Leiden (1929-1993), inventarisnummer 158, aktenummer 1406
  2. Erfgoed Leiden eo: Huwelijksakten 1920, archiefnummer 0516, Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA III)) (1816-1929), inventarisnummer 4916, aktenummer 258 Gemeente Leiden

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 november 1896 lag rond de 3,6 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
    • 6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
    • 2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
    • 12 augustus » Voetbalclub Willem II wordt opgericht in Tilburg.
    • 13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
    • 3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
  • De temperatuur op 2 juni 1920 lag tussen 10,4 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Duitsland ontruimt het Hultschiner landje
    • 26 april » Canada verslaat Zweden met 12-1 in de finale van het olympische demonstratietoernooi ijshockey in Antwerpen, en wordt daarmee de eerste officiële wereldkampioen.
    • 3 juni » Als uitvloeisel van het Verdrag van Versailles wordt in Duitsland de dienstplicht afgeschaft.
    • 8 juni » Oprichting van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Finland.
    • 8 augustus » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Spartak Myjava.
    • 8 september » Oprichting van het Italiaans Regentschap Carnaro.
  • De temperatuur op 6 november 1970 lag tussen 4,3 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 2,1 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (50%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1970: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,0 miljoen inwoners.
    • 14 maart » De Japanse keizer Hirohito opent de wereldtentoonstelling in Osaka.
    • 13 april » Een zuurstoftank aan boord van Apollo 13 explodeert waardoor de missie voortijdig moet worden beëindigd. Jim Lovell, Fred Haise en Jack Swigert, de bemanning van Apollo 13, landen door de ontploffing dan wel niet op de maan, maar ze zijn wel recordhouders: ze zijn degenen die het verst van de aarde verwijderd zijn geweest. Op 13 april 1970 waren ze 401.056km van huis.
    • 25 april » Tijdens een nachtconcert in het Amsterdamse Concertgebouw treden onder meer Wanda Jackson, Buck Owens en Billie Jo Spears op.
    • 18 juni » Een hevige bosbrand op het Artillerie Schietkamp (ASK) bedreigt het nabijgelegen 't Harde. De brand wordt ternauwernood gestuit maar zes huizen branden af.
    • 14 augustus » Opening van het Estadi Montilivi in de Spaanse stad Gerona.
    • 12 december » De eerste strip van Jan, Jans en de kinderen verschijnt in de Libelle.

Over de familienaam Gijsman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gijsman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gijsman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gijsman (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I27937.php : benaderd 20 oktober 2026), "Maria Gijsman (1896-1970)".