Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Theodorus Pels (1865-????)

Persoonlijke gegevens Theodorus Pels 

  • Hij is geboren op 22 april 1865 in Leiden.Bron 1
    op 16 mei 1865 is bij vonnis van de Arrondissementsrechtbank bepaald dat de voornaam van de moeder, Catharina, wordt veranderd in Maria; aktedatum 22 mei 1865. Maria is op 11 oktober 1871 getrouwd met Albertus Pelsen; het kind Theodorus is door hen erkend, aktedatum 18 oktober 1871.
  • Een kind van Albertus Pels en Maria Mark
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 september 2023.

Gezin van Theodorus Pels

Hij is getrouwd met Cornelia Jacomina Ververs.

Zij zijn getrouwd op 25 februari 1891 te Haarlem, hij was toen 25 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theodorus Pels?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Theodorus Pels

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Theodorus Pels

Johannes Mark
1802-1849
Maria Stekweg
1806-1879
Albertus Pels
1825-1905
Maria Mark
1836-1923

Theodorus Pels
1865-????

1891

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Erfgoed Leiden eo: Geboorteakten 1865, archiefnummer 0516, Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA III)) (1816-1929), inventarisnummer 4728, aktenummer 511 Gemeente Leiden
  2. Noord-Hollands Archief BS Huwelijk Haarlem, archief 358.46, inventaris­num­mer 21891, 25-02-1891, Huwelijksakten van de gemeente Haarlem, 1891, aktenummer 29

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 april 1865 lag rond de 17,8 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 32%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Abraham Lincoln wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 9 april » Met de overgave van generaal Robert E. Lee eindigt de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 10 juni » Wereldpremière van de opera Tristan en Isolde van Richard Wagner in het Nationaltheater te München.
    • 19 juni » In Galveston, Texas wordt de afschaffing van de slavernij en de vrijheid van alle voormalige slaven in Texas afgekondigd. De dag wordt in de Verenigde Staten gevierd als Juneteenth.
    • 23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.
    • 26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.
  • De temperatuur op 25 februari 1891 lag rond de 12,3 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 41%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Pim Mulier schaatst langs de elf Friese steden in een recordtijd van 13 uur.
    • 29 januari » Liliuokalani wordt koningin van Hawaï.
    • 1 mei » Bij een schietpartij in Fourmies wordt een manifestatie ten voordele van de achturige werkdag bloedig neergeslagen. Er vallen negen doden en 35 gewonden.
    • 15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
    • 13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
    • 15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.

Over de familienaam Pels

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pels.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pels.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pels (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I168211.php : benaderd 30 december 2025), "Theodorus Pels (1865-????)".