Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Dirk Heusen (1866-1942)

Persoonlijke gegevens Dirk Heusen 


Gezin van Dirk Heusen

Hij is getrouwd met Jacoba Gerardina Singerling.

Zij zijn getrouwd op 30 september 1908 te Leiden, hij was toen 42 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk Heusen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirk Heusen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk Heusen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 februari 1866 lag rond de 4,9 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
    • 31 maart » De Spaanse marine bombardeert de haven van Valparaíso in Chili.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.
  • De temperatuur op 30 september 1908 lag tussen 10,7 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 8,9 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 11 januari » Het Nationaal Park Grand Canyon wordt als nationaal monument ingesteld.
    • 27 januari » Ontdekking van de Jupitermaan Pasiphae door Philibert Jacques Melotte.
    • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
    • 1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
    • 27 mei » Royal Sporting club Anderlecht wordt gesticht door Charles Roos
    • 21 juni » In Londen demonstreren duizenden vrouwen voor vrouwenkiesrecht.
  • De temperatuur op 9 november 1942 lag tussen 1,3 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was 3,7 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 9 februari » Het grote lijnschip SS Normandie vat vlam, kapseist en zinkt in de haven van New York tijdens de ombouw tot troepentransportschip.
    • 17 maart » In het vernietigingskamp Bełżec worden de eerste Joden systematisch vergast.
    • 23 mei » De Duitsers verbieden de toegang tot het strand van Zandvoort.
    • 12 november » De Slag om Guadalcanal begint.
    • 28 november » Door een brand in de nachtclub Cocoanut Grove in Boston komen 491 mensen om.
    • 2 december » Een team onder leiding van Enrico Fermi slaagt om de eerste nucleaire kernreactie te veroorzaken die zichzelf in stand kan houden (Manhattanproject).

Over de familienaam Heusen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Heusen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Heusen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Heusen (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I127003.php : benaderd 18 oktober 2026), "Dirk Heusen (1866-1942)".