Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Elisabeth Apolonia Cornelisse (1901-1944)

Persoonlijke gegevens Elisabeth Apolonia Cornelisse 


Gezin van Elisabeth Apolonia Cornelisse

Zij is getrouwd met Johannes Nieuwstraten.

Zij zijn getrouwd op 11 juli 1928 te Leiden, zij was toen 26 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth Apolonia Cornelisse?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Elisabeth Apolonia Cornelisse

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Elisabeth Apolonia Cornelisse

Elisabeth Apolonia Cornelisse
1901-1944

1928

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 oktober 1901 lag tussen 4,9 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 4,1 uur zonneschijn (38%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
    • 10 januari » In Texas wordt olie ontdekt.
    • 28 januari » Scheepsramp SS Holland tijdens een zware storm op het hoofd van de Nieuwe Waterweg, 16 opvarenden verdrinken.
    • 25 februari » Oprichting van de United States Steel Corporation.
    • 1 maart » De Wuppertaler Schwebebahn wordt geopend.
    • 28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
    • 20 december » In Stockholm wordt de eerste Nobelprijs uitgereikt.
  • De temperatuur op 11 juli 1928 lag tussen 11,2 °C en 24,2 °C en was gemiddeld 17,8 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 28 februari » De Indiase natuurkundige Chandrasekhara Raman ontdekt het naar hem vernoemde ramaneffect.
    • 12 juni » Sanatorium Zonnestraal in Hilversum wordt geopend.
    • 18 juni » Amelia Earhart vliegt als eerste vrouw over de Atlantische Oceaan, als passagier.
    • 15 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 22e editie van de Ronde van Frankrijk.
    • 6 oktober » Chiang Kai-shek wordt president van Kwomintang-China.
    • 22 november » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Be Quick '28 uit Zwolle.
  • De temperatuur op 20 november 1944 lag tussen 7,4 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 11,6 mm neerslag gedurende 8,9 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 16 mei » Sinti en Roma in Auschwitz-Birkenau komen in opstand tegen dreigende massamoord door vergassing.
    • 18 mei » Poolse troepen veroveren het klooster van Monte Cassino.
    • 1 augustus » In Warschau, Polen breekt de Opstand van Warschau uit tegen de Duitse bezetters.
    • 23 augustus » In Warnsveld wordt een temperatuur van 38,6°C gemeten; de hoogste dagtemperatuur ooit sinds het begin van de metingen in Nederland. Pas in 2019 werd dit record verbroken.
    • 12 september » In Limburg begint de bevrijding van Nederland. Noorbeek wordt als eerste gemeente van Nederland bevrijd door de geallieerden.
    • 2 oktober » Putten: de Duitse bezetter voert een razzia uit in het dorp en voert 659 mannen en jongens weg. Hiervan keren er later slechts 49 terug, de rest komt om in concentratiekampen. Zie: Razzia van Putten.

Over de familienaam Cornelisse


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I116715.php : benaderd 20 oktober 2026), "Elisabeth Apolonia Cornelisse (1901-1944)".