Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Jacobus Devilee (1878-1954)

Persoonlijke gegevens Jacobus Devilee 


Gezin van Jacobus Devilee

Hij is getrouwd met Hendrina Hendrica Steijger.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1905 te Leiden, hij was toen 27 jaar oud.


Notities over Jacobus Devilee

Inschrijvingsregister Nationale Militie 1898
Loteling
? Jacobus Devilee (scheepmaker) geboren op 26-03-1878 te Leiden , wonende te Leiden
Diversen: Gezicht: ovaal Voorhoofd: laag Ogen: blauw Neus: dik Mond: gewoon Kin: gewoon Wenkbrauwen: d.bruin Haar: d.bruin Lengte: 1.789 mtr.
Bijzonderheden:
Advies mc + vrijgesteld: tot dienstneming aangewezen; vrijstelling; gebrek aan het rechteroog

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Devilee?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus Devilee

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Devilee


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 maart 1878 lag rond de 1,7 °C. Er was 0.9 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
    • 19 februari » Thomas Edison verkrijgt een octrooi op de fonograaf.
    • 20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
    • 1 april » Het licht van Lange Jaap, een vuurtoren in Huisduinen, bij Den Helder wordt voor de eerste maal ontstoken. Lange Jaap is de hoogste gietijzeren toren van Europa.
    • 13 juli » Het Congres van Berlijn maakt Servië onafhankelijk.
    • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
  • De temperatuur op 10 mei 1905 lag tussen 1,4 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 7,3 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Russische troepen in Port Arthur capituleren voor de Japanse eenheden. De overgave vindt plaats zonder instemming van het Russische oppercommando.
    • 14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
    • 7 juni » De unie tussen Noorwegen en Zweden wordt beëindigd. Oscar II van Zweden verklaart dat het voor hem niet mogelijk is om een regering tot stand te brengen, hetgeen zijn koningschap doet eindigen. Noorwegen is vanaf nu een zelfstandig koninkrijk.
    • 20 oktober » Oprichting van de Turkse voetbalclub Galatasaray SK.
    • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
    • 3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.
  • De temperatuur op 25 oktober 1954 lag tussen 3,4 °C en 11,3 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 5,3 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 3,6 uur zonneschijn (36%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1954: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » In Doetinchem wordt profvoetbalclub De Graafschap opgericht.
    • 3 februari » De tiende Elfstedentocht wordt gewonnen door Jeen van den Berg.
    • 6 juni » Standard Luik wint voor de eerste keer in de clubgeschiedenis de Belgische voetbalbeker door RC Mechelen KM in de finale met 3-1 te verslaan.
    • 16 december » Productie van de eerste, synthetische diamant, door Tracy Hall.
    • 22 december » Oprichting van de Russische voetbalclub Baltika Kaliningrad.
    • 31 december » Eerste oudejaarsconference van Wim Kan op de Nederlandse radio.

Over de familienaam Devilee

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Devilee.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Devilee.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Devilee (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I109872.php : benaderd 16 oktober 2026), "Jacobus Devilee (1878-1954)".