De temperatuur op 12 december 1935 lag tussen -3,2 °C en 2,5 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Er was 6,3 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
11 januari » Amelia Earhart vliegt als eerste solo over de Grote Oceaan.
2 februari » PKC, momenteel de grootste korfbalclub ter wereld, wordt opgericht.
20 februari » De Noorse onderzoekster Caroline Mikkelsen betreedt als eerste vrouw het zuidpoolgebied.
21 april » Inhuldiging van het beeldtelegramsysteem belinogram tussen Brussel en Parijs.
16 mei » In Emmen opent het Noorder Dierenpark, gelegen in het centrum, zijn deuren. Sinds 2016 ligt het even daarbuiten onder de naam Wildlands Adventure Zoo Emmen.
31 oktober » Afschaffing van de vlag van Pruisen door de nazi's
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jaap van Tuyll, "Parenteel De Wilde", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-de-wilde/I63645.php : benaderd 25 februari 2026), "Dimphna van Rooij (1868-1935)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.