De temperatuur op 25 november 1904 lag tussen -4,1 °C en 1,8 °C en was gemiddeld -0,5 °C. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
23 januari » De Noorse plaats Ålesund wordt verwoest door een brand.
9 februari » Frankrijk en Groot-Brittannië sluiten de Entente cordiale.
17 februari » Première van de opera Madama Butterfly van Giacomo Puccini in het Teatro alla Scala in Milaan.
18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
15 juni » Het stoomschip de General Slocum vat vlam in de haven van New York. Meer dan 1000 personen, voornamelijk vrouwen en kinderen uit de wijk Little Germany, laten het leven.
15 november » Gillette verwerft patent op het veiligheidsscheermes
Trouwdag 6 juni 1940
De temperatuur op 6 juni 1940 lag tussen 12,1 °C en 25,8 °C en was gemiddeld 19,4 °C. Er was 15,3 uur zonneschijn (92%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
5 maart » Jozef Stalin ondertekent het bevel om duizenden Poolse krijgsgevangenen om te brengen (Bloedbad van Katyn)
28 mei » De Belgische koning Leopold III capituleert met zijn troepen (zie België in de Tweede Wereldoorlog).
10 juni » Italië verklaart de oorlog aan Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
18 juni » Charles de Gaulle roept vanuit Londen per radio Frankrijk op de strijd voort te zetten, hoewel het zojuist onder de voet gelopen is door nazi-Duitsland.
5 augustus » De Joodse synagoge in Zandvoort wordt 's nachts aan de Mezgerstraat door onbekenden opgeblazen.
7 december » Diergaarde Blijdorp in Rotterdam wordt officieel geopend.
Dag van overlijden 21 februari 1996
De temperatuur op 21 februari 1996 lag tussen -6,5 °C en -1,2 °C en was gemiddeld -4,0 °C. Er was 9,5 uur zonneschijn (92%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
28 februari » Een hevige brand in een loods met chemicaliën brengt Rotterdam in een crisissfeer.
29 februari » Een vliegtuigcrash in de Andes (Peru) kost aan 123 mensen het leven.
29 juni » De Tour de France start in 's-Hertogenbosch.
17 juli » Een Boeing 747 van Trans World Airlines stort neer in de Atlantische Oceaan, voor de kust van Long Island. Alle 230 inzittenden komen om het leven.
2 augustus » Voor het eerst in de geschiedenis wint de Nederlandse mannenhockeyploeg de gouden medaille bij de Olympische Spelen. In de finale wordt Spanje met 3-1 verslagen, onder meer door twee doelpunten van de afzwaaiende Floris Jan Bovelander.
26 oktober » De Franse wielrenster Jeannie Longo scherpt in Mexico-Stad het werelduurrecord aan tot een afstand van 48,159 kilometer. De oude topprestatie van de Britse Yvonne McGregor stond sinds 17 juni 1995 op 47,411 kilometer.
Dag van crematie 26 februari 1996
De temperatuur op 26 februari 1996 lag tussen -1,2 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 6,2 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (8%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jaap van Tuyll, "Parenteel De Wilde", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-de-wilde/I42798.php : benaderd 16 januari 2026), "Jannigje Smitt (1904-1996)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.