De temperatuur op 4 oktober 1884 lag rond de 11,0 °C. Er was 0.9 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
25 augustus » Oprichting van Noorse conservatieve politieke partij Høyre.
23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
Trouwdag 15 oktober 1909
De temperatuur op 15 oktober 1909 lag tussen 7,9 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 1,7 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
6 april » De Amerikaanse ontdekkingsreiziger Robert Peary bereikt (vermoedelijk) de Noordpool, samen met Matthew Henson en vier Inuit: Ooqueh, Ootah, Egingwah en Seeglo.
24 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Everton in Viña del Mar.
20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
Dag van overlijden 11 oktober 1927
De temperatuur op 11 oktober 1927 lag tussen 2,8 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 5,5 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wendy Ruwhof, "Parenteel Claes Harmens (Post)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-claes-harmens/I4835.php : benaderd 9 januari 2026), "Jan Brands (1884-1927)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.