Parenteel Claes Harmens (Post) » Hendrik Post (1875-1949)

Persoonlijke gegevens Hendrik Post 


Gezin van Hendrik Post

(1) Hij is getrouwd met Trijntje Setz.

Zij zijn getrouwd op 2 maart 1900 te Emmen, Drenthe, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan Post  1900-1904
  2. Jan Post  1904-1905
  3. Albartha Post  1906-1908
  4. Sjoukje Post  1914-1914
  5. Sjouchinus Post  1915-1915
  6. Folkert Post  1916-1916


(2) Hij is getrouwd met Jentje Krikken.

Zij zijn getrouwd op 8 maart 1919 te Emmen, Drenthe, Nederland, hij was toen 43 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Post?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Post

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Post

Folkert Post
1813-1890
Jantjen Moes
1812-1893
Jan Post
1844-1918

Hendrik Post
1875-1949

(1) 1900

Trijntje Setz
1882-1917

Jan Post
1900-1904
Jan Post
1904-1905
Albartha Post
1906-1908
Sjoukje Post
1914-1914
Folkert Post
1916-1916
(2) 1919

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 28 november 1875 lag rond de -2,5 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
      • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
      • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
      • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
      • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
      • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
    • De temperatuur op 8 maart 1919 lag tussen 5,6 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 0,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
      • 15 juni » John Alcock en Arthur Whitton-Brown vliegen non-stop van Newfoundland over de Atlantische Oceaan naar Ierland.
      • 28 juni » Ondertekening van het Verdrag van Versailles.
      • 2 augustus » Eerste parachutesprong in de VS.
      • 14 september » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub Kapfenberger SV.
      • 19 november » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië.
      • 1 december » Lady Nancy Astor wordt het eerste vrouwelijke lid van het Britse Parlement.
    • De temperatuur op 2 januari 1949 lag tussen 0,8 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1949: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,9 miljoen inwoners.
      • 26 juni » Belgische vrouwen stemmen voor de eerste maal bij de parlementsverkiezingen.
      • 11 juli » Het Cypriotisch voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis. De ploeg verliest in Tel Aviv met 3-1 van Israël.
      • 29 augustus » Het Koningin Wilhelminafonds voor Kankerbestrijding wordt opgericht.
      • 12 september » Verkiezing van Theodor Heuss tot eerste bondspresident van West-Duitsland.
      • 7 oktober » De Duitse Democratische Republiek (DDR) wordt gevormd.
      • 26 november » De grondwet van India wordt aangenomen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Post

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Post.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Post.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Post (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Wendy Ruwhof, "Parenteel Claes Harmens (Post)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-claes-harmens/I4045.php : benaderd 12 januari 2026), "Hendrik Post (1875-1949)".