De temperatuur op 12 juni 1880 lag rond de 14,2 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
Trouwdag 18 december 1912
De temperatuur op 18 december 1912 lag tussen 0,3 °C en 5,0 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 9,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
12 februari » Er komt een eind aan de Mantsjoe Qing-dynastie met de abdicatie van de 12-jarige keizer van China Pu-Yi.
14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
16 april » Oprichting van de Kroatische voetbalclub RNK Split.
26 mei » De Duitse voetbalbond verbiedt schoolvoetbal en de aanwezigheid van vrouwelijk publiek bij voetbalwedstrijden.
16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
Dag van overlijden 7 mei 1960
De temperatuur op 7 mei 1960 lag tussen 8,6 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (74%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
28 maart » Paus Johannes XXIII creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse aartsbisschop van Utrecht Bernardus Alfrink.
27 april » De Nederlandse regering besluit tot het zenden van troepen naar Nederlands-Nieuw-Guinea.
28 juni » Benoeming van de Nederlander Johannes Willebrands tot secretaris van het Secretariaat voor de Eenheid onder de Christenen van de Romeinse Curie.
14 december » De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) wordt opgericht in Parijs.
15 december » Koning Boudewijn van België trouwt met de Spaanse gravin Fabiola Mora y Aragón.
20 december » De Duitse justitie arresteert Richard Baer, ex-commandant van Auschwitz.
Dag van begraven 11 mei 1960
De temperatuur op 11 mei 1960 lag tussen 10,2 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 11,1 uur zonneschijn (72%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
14 januari » Kadebreuk in Tuindorp Oostzaan leidt ertoe dat het hele tuindorp wordt geëvacueerd en wekenlang blank staat. Het Rampenfonds start een nationale inzameling.
27 april » Togo wordt een onafhankelijke republiek met Sylvanus Olympio als eerste president en premier.
7 mei » Premier Nikita Chroesjtsjov verklaart dat de Sovjet-Unie U-2 piloot Gary Powers gevangen houdt.
16 mei » Demonstratie van de eerste laser door Theodore Maiman.
5 augustus » Opper-Volta (sinds 1984 Burkina Faso) wordt onafhankelijk van Frankrijk.
14 september » Rik Van Looy wordt op de Sachsenring wereldkampioen wielrennen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Bree, "Parenteel Bree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-bree/I8711.php : benaderd 24 oktober 2026), "Siebrigje Duinker (1880-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.