De temperatuur op 25 juli 1889 lag rond de 14,0 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 64 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
3 juli » De paardentram van de UTM (Utrechtse Tram-Maatschappij) wordt feestelijk geopend.
6 september » In Antwerpen ontploft de patroonfabriek Corvilain. Er vallen 95 slachtoffers.
6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
8 november » Montana wordt een staat van de Verenigde Staten.
Trouwdag 23 maart 1912
De temperatuur op 23 maart 1912 lag tussen 3,9 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 3,7 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
12 februari » Er komt een eind aan de Mantsjoe Qing-dynastie met de abdicatie van de 12-jarige keizer van China Pu-Yi.
14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
15 april » Het passagiersschip Titanic zinkt op haar eerste overtocht; ongeveer 1500 mensen komen bij die ramp om.
5 mei » De Pravda verschijnt voor het eerst als bolsjewistisch partijblad.
5 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Ried.
Dag van overlijden 4 februari 1955
De temperatuur op 4 februari 1955 lag tussen 2,8 °C en 7,2 °C en was gemiddeld 4,9 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 5,6 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (15%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan Palmen, "Stamboom Palmen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/palmen-stamboom/I4371.php : benaderd 11 januari 2026), "Jan Lubbert Pekelder (1889-1955)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.