Stamboom Palmen » Maria Henskens (-1834)

Persoonlijke gegevens Maria Henskens 


Gezin van Maria Henskens

(1) Zij is getrouwd met Joannes Breukers.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 26 september 1771 te Schinveld, Limburg, Nederland.Bron 3

Geloof: Rooms Katholiek

(2) Zij is getrouwd met Joannes Petrus Vroemen.

Zij zijn getrouwd op 21 april 1792 te Brunssum, Limburg, Nederland.

Henricus van de Camp en Helena Eikens en Henricus Dorthans
Ze zijn in de kerk getrouwd op 21 april 1792 te Brunssum, Limburg, Nederland.Bron 4

Geloof: Rooms Katholiek

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Henskens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Henskens

Maria Henskens
-1834

(1) 1771
(2) 1792

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Doop Maria Henskens, D002675, Feit 2886432, 2 juli 1739
  2. BS Overlijden Joanna Maria Henskens, BSO002675, 28, 7 juni 1834
  3. Huwelijk Joannes Breukers en Maria Henskens, T001166, 26 september 1771 Er zijn gekoppelde afbeeldingen
  4. Huwelijk Joannes Petrus Vroemen en Joanna Maria Henskens, T001163, 21 april 1792 Er zijn gekoppelde afbeeldingen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 juli 1739 lag rond de 14,0 °C. Er was 132 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: regen zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1739: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Bouveteiland wordt ontdekt door de Franse ontdekkingsreiziger Jean-Baptiste Charles Bouvet de Lozier.
    • 20 maart » Nadir Sjah maakt tijdens zijn militaire campagne tegen het Mogolrijk in India de Pauwentroon buit.
  • De temperatuur op 21 april 1792 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid ten oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
    • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
    • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.
  • De temperatuur op 7 juni 1834 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1834: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Duitse Zollverein treedt in werking. Deze economische vereniging is de eerste aanzet tot de Duitse eenheid.
    • 27 mei » Heroprichting van het Bisdom Brugge in België, dat eerder bestond van 1559-1801.
    • 14 juni » Isaac Fischer, Jr. verkrijgt vier patenten voor schuurpapier.
    • 14 oktober » Onder leiding van Hendrik de Cock scheiden de Gereformeerden zich af van de Hervormde Kerk.
    • 27 november » Uitvinding van de elektromotor, door Thomas Davenport.
    • 3 december » Oprichting van het Bisdom Ceylon.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Henskens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Henskens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Henskens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Henskens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Palmen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan Palmen, "Stamboom Palmen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/palmen-stamboom/I2675.php : benaderd 1 maart 2026), "Maria Henskens (-1834)".