Over de dag » donderdag 5 januari 2012Kalender omzetter

6 januari 2012 Volgende paginaVorige pagina 4 januari 2012


Overleden op donderdag 5 januari 2012



Geboren op 5 januari

Overleden op 5 januari

Populaire jongens voornamen in 2012
Populaire meisjes voornamen in 2012

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 2012
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
  • Van maandag 5 november 2012 tot donderdag 26 oktober 2017 was er in Nederland het kabinet Rutte II met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
  • Nederland had zo'n 16,7 miljoen inwoners.
  • 13 april » Door een gelijkspel tegen FC Eindhoven kan voetbalclub FC Zwolle niet meer ingehaald worden en wordt kampioen van de Nederlandse Eerste divisie. Zij promoveren naar de Eredivisie.
  • 26 mei » Iker Casillas is na de oefeninterland tussen Spanje en Servië (2-0) de eerste doelman van een nationaal voetbalelftal die 73 keer de nul heeft weten te houden in een interland. De Spaanse goalie deelde het 'wereldrecord' van 72 'clean sheets' met Edwin van der Sar.
  • 3 juni » Diego Pérez Henao, alias Diego Rastrojo, een van de meest gezochte Colombiaanse drugsbazen, valt in de handen van Venezolaanse autoriteiten.
  • 4 augustus » De Nederlandse zwemster Ranomi Kromowidjojo wint haar tweede gouden medaille op de 50 meter vrije slag bij de Olympische Zomerspelen 2012. In dezelfde wedstrijd pakt haar landgenote Marleen Veldhuis brons; het is de allerlaatste wedstrijd van haar carrière.
  • 6 augustus » In het politiek onrustige Roemenië wijzigt premier Victor Ponta zijn kabinet; hij vervangt onder meer zijn ministers van Buitenlandse Zaken en Justitie, nadat eerder de minister van Binnenlandse Zaken zelf was opgestapt.
  • 21 november » Mount Tongariro, een van de grootste actieve vulkanen in Nieuw-Zeeland, barst rond 14.30 uur (lokale tijd) uit. De uitbarsting op het noordelijke eiland van Nieuw-Zeeland is volgens de autoriteiten volkomen onverwacht.
Weer 5 januari 2012

De temperatuur op 5 januari 2012 lag tussen 4,9 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 11,9 mm neerslag gedurende 5,5 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (22%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen.

Bron: KNMI