Over de dag » vrijdag 19 oktober 2001Kalender omzetter

20 oktober 2001 Volgende paginaVorige pagina 18 oktober 2001


Geboren op vrijdag 19 oktober 2001
Overleden op vrijdag 19 oktober 2001



Geboren op 19 oktober

Overleden op 19 oktober

Populaire jongens voornamen in 2001
Populaire meisjes voornamen in 2001

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 2001
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • Nederland had zo'n 16,0 miljoen inwoners.
  • 13 januari » Een aardbeving treft El Salvador en kost ruim vierhonderd mensen het leven.
  • 15 maart » In het Zwitserse Bazel wordt het St. Jakob-Park officieel geopend: het grootse voetbalstadion van het land.
  • 1 juni » In de Nepalese hoofdstad Kathmandu vindt een bloedig drama plaats waarbij onder andere koning Birendra de dood vindt in zijn paleis. De kroonprins Dipendra raakt in coma en sterft twee dagen later. Over de ware toedracht doen vele verhalen de ronde.
  • 6 juni » Het Moldavisch voetbalelftal lijdt de zwaarste nederlaag uit zijn geschiedenis. De ploeg verliest in Göteborg met 6-0 van Zweden, onder meer door vier treffers van aanvaller Henrik Larsson.
  • 12 augustus » PSV wint opnieuw de strijd om de Johan Cruijff Schaal, ditmaal ten koste van FC Twente (3-2).
  • 31 oktober » Een Russische Sojoez-capsule met de Franse astronaute Claudie Haigneré aan boord landt veilig in Kazachstan. Met twee Russische collega's verbleef ze 8 dagen in het internationale ruimtestation ISS.
Weer 19 oktober 2001

De temperatuur op 19 oktober 2001 lag tussen 14,1 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 0,8 uur zonneschijn (8%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten.

Bron: KNMI