Over de dag » dinsdag 8 april 1997Kalender omzetter

9 april 1997 Volgende paginaVorige pagina 7 april 1997


Geboren op dinsdag 8 april 1997
Overleden op dinsdag 8 april 1997



Geboren op 8 april

Overleden op 8 april

Populaire jongens voornamen in 1997
Populaire meisjes voornamen in 1997

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 1997
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • Nederland had zo'n 15,6 miljoen inwoners.
  • 19 januari » Hafid Bouazza, schrijver van de verhalenbundel De voeten van Abdullah, krijgt de E. du Perronprijs.
  • 21 januari » Ivo van Hove wordt benoemd tot leider van het Holland Festival. Hij volgt directeur Jan van Vlijmen op.
  • 14 maart » Simone Biles, Amerikaans turnster
  • 1 juni » Amsterdam wint de landstitel in de Nederlandse hockeyhoofdklasse door in de tweede wedstrijd van finale van de play-offs na strafballen te winnen van Hockeyclub 's-Hertogenbosch.
  • 1 juni » Germinal Ekeren wint voor de eerste keer in de clubgeschiedenis de Belgische voetbalbeker door RSC Anderlecht in de finale met 4-2 te verslaan.
  • 26 september » Nederlandse première van de film Gordel van smaragd van Orlow Seunke op het Nederlands Film Festival.
Weer 8 april 1997

De temperatuur op 8 april 1997 lag tussen -2,0 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 11,8 uur zonneschijn (88%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten.

Bron: KNMI