Over de dag » donderdag 9 januari 1997Kalender omzetter

10 januari 1997 Volgende paginaVorige pagina 8 januari 1997


Overleden op donderdag 9 januari 1997



Geboren op 9 januari

Overleden op 9 januari

Populaire jongens voornamen in 1997
Populaire meisjes voornamen in 1997

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 1997
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • Nederland had zo'n 15,6 miljoen inwoners.
  • 16 januari » Regilio Tuur kondigt het einde van zijn bokscarrière aan.
  • 11 mei » Deep Blue, IBM's schaaksupercomputer, verslaat Garri Kasparov. Dit is de eerste keer dat dit lukt.
  • 16 mei » Emile Mpenza van Excelsior Moeskroen wint de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League.
  • 26 juli » Tijdens een vliegshow in het Belgische Oostende stort een stuntvliegtuig neer. De Jordaanse piloot en acht toeschouwers komen om het leven.
  • 17 augustus » In navolging van Nigeria, Marokko en Tunesië plaatsen ook Zuid-Afrika en Kameroen zich voor het WK voetbal 1998 in Frankrijk.
  • 29 augustus » Ontslag van de Nederlander Herman Münninghoff als bisschop van Jayapura in Indonesië.
Weer 9 januari 1997

De temperatuur op 9 januari 1997 lag tussen -9,1 °C en -4,2 °C en was gemiddeld -7,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,4 uur zonneschijn (17%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten.

Bron: KNMI