Over de dag » donderdag 14 oktober 1993Kalender omzetter

15 oktober 1993 Volgende paginaVorige pagina 13 oktober 1993


Overleden op donderdag 14 oktober 1993

Bron: Delpher (KB | nationale bibliotheek) Kranten van 14 oktober 1993 op Delpher


Geboren op 14 oktober

Overleden op 14 oktober

Populaire jongens voornamen in 1993
Populaire meisjes voornamen in 1993

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 1993
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Nederland had zo'n 15,2 miljoen inwoners.
  • 30 januari » Voetballer Erik Tammer maakt namens sc Heerenveen drie doelpunten in negen minuten in het duel tegen Helmond Sport.
  • 11 maart » De later met een Gouden Kalf bekroonde film De kleine blonde dood van regisseur Jean van de Velde gaat in première.
  • 27 maart » Jiang Zemin wordt aangewezen als president van China.
  • 18 april » Bij een confrontatie tussen het Senegalese leger en opstandelingen in de streek Casamance in het zuiden van het land komen volgens militaire bronnen tientallen mensen om het leven.
  • 31 mei » Wijziging van de naam van het aartsbisdom Esztergom in Hongarije in aartsbisdom Esztergom-Boedapest.
  • 13 december » De Angolese verzetsbeweging UNITA besluit het overleg met de regering in de Zambiaanse hoofdstad Lusaka te boycotten, nadat UNITA-leider Jonas Savimbi bij een luchtaanval ternauwernood aan de dood zou zijn ontsnapt.
Weer 14 oktober 1993

De temperatuur op 14 oktober 1993 lag tussen 4,3 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 18,2 mm neerslag gedurende 13,8 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten.

Bron: KNMI