Over de dag » zondag 5 januari 1992Kalender omzetter

6 januari 1992 Volgende paginaVorige pagina 4 januari 1992


Geboren op zondag 5 januari 1992
Overleden op zondag 5 januari 1992



Geboren op 5 januari

Overleden op 5 januari

Populaire jongens voornamen in 1992
Populaire meisjes voornamen in 1992

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 1992
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Nederland had zo'n 15,1 miljoen inwoners.
  • 7 februari » Eerste aflevering van Bassie en Adriaans serie De Geheimzinnige Opdracht.
  • 25 maart » Het Joegoslavisch voetbalelftal speelt zijn laatste officiële interland als eenheidsstaat. In Amsterdam verliest de ploeg met 2-0 van Nederland in een vriendschappelijke wedstrijd.
  • 28 mei » Soedanese troepen veroveren de belangrijke stad Kapoita in het zuiden van het land op de opstandelingen van het Zuid-Soedanese Volksbevrijdingsfront (SPLM).
  • 12 juni » Op de bodem van de Baai van Guanabara in Brazilië wordt door enkele in duikerspakken gehulde deelnemers aan het Global Forum, de alternatieve milieuconferentie, een verdrag ter bescherming van de oceanen getekend.
  • 8 september » Uit een officieel onderzoek blijkt dat de Amerikaanse restaurateur Daniel Goldreyer het zwaar beschadigde schilderij Who's afraid of Red Yellow and Blue III van Barnett Newman heeft overgeschilderd.
  • 2 oktober » Twee rivaliserende Liberiaanse milities leveren felle strijd in de buurt van de hoofdstad Monrovia.
Weer 5 januari 1992

De temperatuur op 5 januari 1992 lag tussen 3,6 °C en 10,4 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 16,2 mm neerslag gedurende 13,7 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen.

Bron: KNMI