Over de dag » dinsdag 27 augustus 1991Kalender omzetter

28 augustus 1991 Volgende paginaVorige pagina 26 augustus 1991


Geboren op dinsdag 27 augustus 1991
Overleden op dinsdag 27 augustus 1991

Bron: Delpher (KB | nationale bibliotheek) Kranten van 27 augustus 1991 op Delpher


Geboren op 27 augustus

Overleden op 27 augustus

Populaire jongens voornamen in 1991
Populaire meisjes voornamen in 1991

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 1991
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Nederland had zo'n 15,0 miljoen inwoners.
  • 26 maart » De presidenten van Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekenen een blauwdruk voor een gemeenschappelijke markt van de evenaar tot Antarctica.
  • 6 mei » De Finse speerwerper Seppo Räty brengt het wereldrecord op 91,98 centimeter bij atletiekwedstrijden in Shizuoka, exact één meter verder dan de 90,98 meter waarmee de Britse Europees kampioen Steve Backley sinds juli 1990 wereldrecordhouder was.
  • 18 mei » Het noordwestelijke deel van Somalië onder leiding van de Nationaal Somalische Beweging (SNM), genaamd Somaliland, scheurt zich af van de rest van het Oost-Afrikaanse land.
  • 9 juni » President César Gaviria van Colombia werkt mee aan de ontbinding van het parlement en schrijft vervroegde verkiezingen uit, waardoor op 4 juli een nieuwe grondwet kan worden aangenomen om een einde te maken aan het machtsmonopolie van de twee traditionele partijen, de liberalen en conservatieven.
  • 12 juni » Pablo Escobar, de voortvluchtige leider van het beruchte Medellin-drugskartel, belooft in een open brief aan de Colombiaanse minister van justitie Jaime Giraldo dat hij zich spoedig over zal geven.
  • 2 september » Onafhankelijkheidsverklaring van de republiek Nagorno-Karabach, die internationaal nog niet erkend is.
Weer 27 augustus 1991

De temperatuur op 27 augustus 1991 lag tussen 11,2 °C en 22,9 °C en was gemiddeld 17,4 °C. Er was 7,6 uur zonneschijn (54%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten.

Bron: KNMI