Over de dag » donderdag 29 juli 1937Kalender omzetter

30 juli 1937 Volgende paginaVorige pagina 28 juli 1937


Geboren op donderdag 29 juli 1937
Overleden op donderdag 29 juli 1937

Bron: Delpher (KB | nationale bibliotheek) Kranten van 29 juli 1937 op Delpher


Geboren op 29 juli

Overleden op 29 juli

Populaire jongens voornamen in 1937
Populaire meisjes voornamen in 1937

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 1937
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
  • 19 februari » Koningin Wilhelmina ondertekent een Koninklijk Besluit waarin staat dat rood, wit en blauw de kleuren van de vlag van het Koninkrijk der Nederlanden zijn.
  • 16 maart » Willy Walden en Piet Muijselaar treden voor het eerst op als de dames Snip en Snap.
  • 27 maart » In Rotterdam wordt het Stadion Feijenoord (de Kuip) officieel in gebruik genomen. Feyenoord speelt een wedstrijd tegen het Belgische Beerschot en wint met 5-2.
  • 13 april » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Celebes in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Manado en de Apostolische Prefectuur Makassar.
  • 17 mei » In Solna wordt het Råsunda Stadion geopend.
  • 3 juni » De Engelse ex-koning Eduard VIII trouwt met zijn grote liefde Wallis Simpson. De verliefde koning mocht van de Engelse regering niet met haar trouwen omdat Wallis reeds gescheiden was en bovendien was zij Amerikaanse. De koning deed daarom eind 1936 afstand van de troon. Het echtpaar gaat vanaf dan verder leven als Hertog en Hertogin van Windsor in Frankrijk.
Weer 29 juli 1937

De temperatuur op 29 juli 1937 lag tussen 6,3 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen.

Bron: KNMI