Over de dag » vrijdag 8 februari 1935Kalender omzetter

9 februari 1935 Volgende paginaVorige pagina 7 februari 1935


Geboren op vrijdag 8 februari 1935
Overleden op vrijdag 8 februari 1935

Bron: Delpher (KB | nationale bibliotheek) Kranten van 8 februari 1935 op Delpher


Geboren op 8 februari

Overleden op 8 februari

Populaire jongens voornamen in 1935
Populaire meisjes voornamen in 1935

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 1935
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Nederland had zo'n 8,4 miljoen inwoners.
  • 2 januari » Bruno Hauptmann, die ervan verdacht wordt de tweejarige zoon van luchtvaartpionier Charles Lindbergh te hebben gekidnapt en vermoord, staat terecht. Later wordt hij schuldig bevonden en geëxecuteerd.
  • 2 februari » De leugendetector wordt voor het eerst getest. Leonard Keeler doet het experiment in Wisconsin.
  • 26 februari » In Daventry in het Verenigd Koninkrijk, demonstreert Robert Watson-Watt de eerste radar.
  • 18 april » Bij de Provinciale Staten-verkiezingen behaalt de NSB 7,9 procent van de stemmen. In Den Haag scoort de partij van Anton Mussert zelfs 12 procent.
  • 25 mei » Jesse Owens loopt en springt vier wereldrecords binnen één uur bij wedstrijden in Ann Arbor, Michigan.
  • 6 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Sportivo 2 de Mayo.
Weer 8 februari 1935

De temperatuur op 8 februari 1935 lag tussen -5,4 °C en 1,4 °C en was gemiddeld -2,4 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten.

Bron: KNMI