Over de dag » woensdag 8 december 1920Kalender omzetter

9 december 1920 Volgende paginaVorige pagina 7 december 1920


Geboren op woensdag 8 december 1920
Overleden op woensdag 8 december 1920

Bron: Delpher (KB | nationale bibliotheek) Kranten van 8 december 1920 op Delpher


Geboren op 8 december

Overleden op 8 december

Populaire jongens voornamen in 1920
Populaire meisjes voornamen in 1920

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 1920
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
  • 14 maart » Harry Boye Karlsen, Noors voetballer († 1994)
  • 7 april » Franse troepen bezetten het Duitse Ruhrgebied.
  • 31 mei » Ajax-voetballer Jan de Natris leidt tijdens de Olympische Spelen in Antwerpen de 'Opstand aan de Schelde' in. Uit protest tegen de privileges van de officials en de huisvesting worden grammofoonplaten in de Schelde gegooid. Later trekken de spelers naar de binnenstad van Antwerpen voor een drinkgelag.
  • 4 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Bella Vista in de hoofdstad Montevideo.
  • 31 oktober » Treinongeval in Borne (1 dode en 4 gewonden).
  • 11 december » De staat neemt de spoorwegmaatschappijen Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen over.
Weer 8 december 1920

De temperatuur op 8 december 1920 lag tussen -0,8 °C en 2,9 °C en was gemiddeld 1,3 °C. Er was 0,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten.

Bron: KNMI