Over de dag » dinsdag 28 april 1789Kalender omzetter

29 april 1789 Volgende paginaVorige pagina 27 april 1789


Geboren op dinsdag 28 april 1789
Overleden op dinsdag 28 april 1789

Bron: Delpher (KB | nationale bibliotheek) Kranten van 28 april 1789 op Delpher


Geboren op 28 april

Overleden op 28 april

Populaire jongens voornamen in 1789
Populaire meisjes voornamen in 1789

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 1789
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • 14 juni » De over boord gezette kapitein en bemanning van de HMAV Bounty bereiken Timor.
  • 18 juni » Keizer Jozef II schaft de Blijde Inkomst van Brabant af en geeft daarmee aanleiding tot de Brabantse Omwenteling.
  • 20 juni » In Versailles leggen vertegenwoordigers van de derde stand en hun sympathisanten uit de lagere geestelijkheid en de adel de Eed op de Kaatsbaan af.
  • 14 juli » Het begin van de Franse Revolutie, tijdens het bewind van Lodewijk XVI. Parijzenaars bestormen de Bastille in Parijs en bevrijden zeven politieke gevangenen. Frankrijk wordt, tijdelijk, een republiek.
  • 26 augustus » De eerste universele Verklaring van de Rechten van de Mens en de Burger wordt in Frankrijk openbaar gemaakt.
  • 3 oktober » George Washington roept 26 november 1789 de eerste Thanksgiving Day in het bestaan van de Verenigde Staten uit.
Weer 28 april 1789

De temperatuur op 28 april 1789 lag rond de 8,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken.

Bron: KNMI