Stamboom Oomen » Elisabeth "Lijsbet" Caret (Kret) (1708-1791)

Persoonlijke gegevens Elisabeth "Lijsbet" Caret (Kret) 

  • Roepnaam is Lijsbet.
  • Ze werd gedoopt op 29 januari 1708 in Leiden.
  • Beroep: Lakenweefster.
  • Feit: (vermelding) van 8 januari 1725 tot 8 maart 1728 .Bron 1
    "Elisabeth Caret onder toezicht geplaatst van Jacobus Caret en op 08-01-1725 als wees opgenomen in het Hou-huis" - op 08-03-1728 is zij vandaar weggelopen.
  • Woonachtig:
    • vanaf 10 mei 1761: .Bron 2
      3 kinderen Elisabeth Karet. Ingekomen 1761 10 Mey. Verhuist 17 5/1. - Verhuist 17 18/10 64 ()
    • vanaf 1 mei 1771: .
      Eigenaar: Hendrik Karreman. 3 kinderen Lijsbet Caret. Verhuist 1 Mey1771.
    • van 14 december 1785 tot juni 1786: .
      Elisabeth Caret, ingekomen 14 decb. 1785. Verhuist juni 1786.
  • Zij is begraven op 24 januari 1791 in Leiden.Bron 3
    .
    "Elisabet Kret, wed: van Jan Wissing, 83 jaar"
    .
  • Een kind van Daniel Karrenburgh (Caret) en Catharina Valckenier
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 november 2014.

Gezin van Elisabeth "Lijsbet" Caret (Kret)

(1) Zij is getrouwd met Johannes Charlier (Serlier).

Toestemming voor het huwelijk is 28 november 1733 verkregen te Leiden.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 12 december 1733 te Leiden.

.
[Schepenhuwelijken (1592-1795) K-187]

1e gebod den 5 December 1733, 2e gebod den 12 dito, 3e gebod den 19 dito

"Getr: voor d H.H. Mr. Nocolaas teding van Berkhout ende Mr. Nicolaas Willem van Leeuwen Schepenen op den 12 December 1733.
Joannes Charlier, droogscheerder, jongeman van Leijden wonende in de Heresteeg op de Hoygracht, verg: van Jacob Charlier zijn Vader wonende alsvoren met
Lijsbeth Caret, jongedr. van leiden, wonende op de Langegracht bij de eerste Speksteeg, verg: van Susanna Caret haar zuster wonende alsvoren"
.

Kind(eren):

  1. Catharina Charlier  1734-????
  2. Jacobus Selier  1739-1794 


(2) Zij is getrouwd met Jan Wessel (Wissing).

Toestemming voor het huwelijk is 29 augustus 1744 verkregen te Leiden.Bron 5

Zij zijn getrouwd op 13 september 1744 te Leiden.

"2 kindren Jan Wessel wedr: van Barbara Lemans wonende in 't Molensteegje op de Langegracht, verg: met Johannes Sinyouw zijn swager wonende op de Langegragt met 3 kinderen Lijsbeth Caret wed: van Jan Charlier wonende op de Zuydcingel, verg: met Lijsbeth Keerweer haar snaar wonende op de Langegragt en Lijsbeth Pruym haar aanbehuwde moeder wonende inde Koolstraat"

(Pieterskerk Leiden - Aangetekend den 29e Augustus 1744)
Jan Wessel, wedr: van Barbara Lemans, wonende in 't Molensteegje op deLangegragt met Lijsbet Karet wede van JanCharlier, wonende op deZuijdsingel. Hier getrouwt den 13 Sept: 1744.

Kind(eren):

  1. Marijtje Wessel  1746-????
  2. Elisabeth Wessel  1746-????
  3. Daniel Wessel  -1756


Notities over Elisabeth "Lijsbet" Caret (Kret)

.
CORET - KRET - KREIJT - KRIJT
.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth "Lijsbet" Caret (Kret)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Elisabeth "Lijsbet" Caret (Kret)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Elisabeth Caret (Kret)

Trijntje GILLIS
± 1625-< 1680

Elisabeth Caret (Kret)
1708-1791

(1) 1733
(2) 1744

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Leiden - Bev.Reg. SA 1811
    2. Leiden - Bev.Reg. SA 1817
    3. Impost op het begraven
    4. GA.Leiden Reg.Impost op het Trouwen, 187
    5. Ondertrouwboek N.H.kerken

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 januari 1791 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
      • 17 februari » Eerst uitvoering van de 93ste symfonie van Joseph Haydn, de eerste van zijn 12-delige Londense symfonieënreeks.
      • 4 maart » Vermont wordt toegelaten als 14e staat in de VS. Het is de eerste staat na de 13 'oorspronkelijke' staten die bij de VS wordt toegevoegd.
      • 30 maart » Eerste definitie van de meter (in Parijs) als 1/10.000.000e deel van de afstand tussen de noordpool en de evenaar.
      • 22 augustus » Slaven komen in opstand op het eiland Hispaniola, waarmee het proces gestart wordt van de latere oprichting van Haïti en de Dominicaanse Republiek.
      • 30 september » Première van de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart in Wenen.
      • 15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.

    Over de familienaam Caret (Kret)


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Wim Willard een Larinees, "Stamboom Oomen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/oomen-stamboom/I854.php : benaderd 6 januari 2026), "Elisabeth "Lijsbet" Caret (Kret) (1708-1791)".