De temperatuur op 3 juli 1918 lag tussen 10,2 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 1,3 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
17 maart » Bij het Overijsselse plaatsje Buurse wordt voor het eerst in Nederland zout aangeboord.
3 juli » Suze Groeneweg treedt als eerste vrouwelijke lid toe tot de Tweede Kamer.
20 oktober » Duitsland accepteert de voorwaarden van de Amerikaanse president Woodrow Wilson om de wereldoorlog te beëindigen.
4 november » In Duitsland breekt een opstand uit die een einde maakt aan het keizerrijk, de Novemberrevolutie.
10 november » De Duitse keizer Wilhelm II komt aan op Station Eijsden om asiel aan te vragen in Nederland.
1 december » Oprichting van het Koninkrijk Joegoslavië
Trouwdag 19 april 1941
De temperatuur op 19 april 1941 lag tussen 6,0 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 13,3 mm neerslag gedurende 8,3 uur. Er was 3,4 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
28 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Independiente Santa Fe.
15 maart » Stichting van het Onafhankelijkheidsfront, de belangrijkste verzetsorganisatie van België, op initiatief van de Kommunistische Partij van België (KPB).
24 mei » Het Engels oorlogsschip HMS Hood wordt in de jacht op de Bismarck in de Zeeslag in de Straat Denemarken tot zinken gebracht.
1 september » Alle Joden ouder dan 6 jaar moeten in het gehele Duitse Rijk de Jodenster dragen.
26 november » Libanon wordt onafhankelijk van Frankrijk.
17 december » Duitse overwinning op Sebastopol.
Dag van overlijden 10 september 2002
De temperatuur op 10 september 2002 lag tussen 10,8 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
9 februari » Wilbert Pennings verbetert in Siegen het Nederlands indoorrecord hoogspringen met een hoogte van 2,31 meter.
15 maart » Regerend Europees en olympisch schaatskampioen Jochem Uytdehaage uit Nederland is in zijn thuisbasis Heerenveen al zijn concurrenten de baas en wint de wereldkampioenschappen allround. De Duitse Anni Friesinger wint het goud bij de vrouwen.
8 mei » Feyenoord wint de UEFA Cup door Borussia Dortmund in de finale met 3-2 te verslaan.
22 juni » Een aardbeving van 6,5 op de schaal van Richter doodt meer dan 261 mensen in West-Iran.
2 augustus » Bij de Europese kampioenschappen in Berlijn verbetert de Nederlandse zwemmer Pieter van den Hoogenband zijn eigen Europese record op de 200 meter vrije slag tot 1.44,89.
26 september » De Senegalese veerboot Joola kapseist. Meer dan 1.800 opvarenden komen om.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I70393.php : benaderd 18 oktober 2026), "Hilleginus - Gienus Moes (1918-2002)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.