Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen » Jan Rossing (1890-1962)

Persoonlijke gegevens Jan Rossing 


Gezin van Jan Rossing

Hij is getrouwd met Aaltje Pol.

Zij zijn getrouwd op 17 juli 1920 te Emmen, Gemeente Emmen, Drenthe, Nederland, hij was toen 30 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Jantje Rossing  1920-2013
  2. Aukje Rossing  1922-
  3. Thie Rossing  1924-
  4. Bareld Rossing  1931-2021
  5. Rossing  1934-1934
  6. Rossing  1935-1935

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Rossing?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Rossing

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Rossing

Roelf Rossing
1798-????
Thie Rossing
1841-1917

Jan Rossing
1890-1962

1920

Aaltje Pol
1898-1936

Rossing
1934-1934
Rossing
1935-1935

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen



  1. Vertrokken personen dienstbodenregister Emmen 1918-1932 Jan Rossing
    https://www.drentsarchief.nl/onderzoeken/genealogie/persons Bron=Bevolkingsregisters gezinskaart 1918-1936
  2. https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/32493107
    Opmerkingen: woonplaats Emmen
  3. https://www.drentsarchief.nl/onderzoeken/genealogie/persons Bron=Bevolkingsregisters gezinskaart 1918-1936
    https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/14701318
    Opmerkingen: vader bruidegom overleden; moeder bruidegom overleden

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 januari 1890 lag rond de 8,5 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
    • 14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
    • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
    • 23 november » Het Groothertogdom Luxemburg wordt losgemaakt uit de personele unie met Nederland.
    • 29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.
  • De temperatuur op 17 juli 1920 lag tussen 14,1 °C en 26,2 °C en was gemiddeld 19,6 °C. Er was 0,9 mm neerslag. Er was 10,2 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 25 maart » Begin van de Russisch-Poolse oorlog.
    • 15 april » De anarchisten Nicola Sacco en Bartolomeo Vanzetti vermoorden naar verluidt twee bewakers wanneer zij een schoenwinkel beroven.
    • 3 juni » Als uitvloeisel van het Verdrag van Versailles wordt in Duitsland de dienstplicht afgeschaft.
    • 14 augustus » In Antwerpen wordt de zevende editie van de Olympische Zomerspelen geopend.
    • 28 augustus » Het duel tussen Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije (0-7) in Antwerpen betekent voor beide landen de eerste officiële voetbalinterland uit de geschiedenis.
    • 2 september » België wint goud op de Olympische spelen te Antwerpen in het voetbal.
  • De temperatuur op 13 augustus 1962 lag tussen 12,4 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (71%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1962: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,7 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Benoeming van Gerardus de Vet tot bisschop van Breda in Nederland.
    • 13 mei » Bisschopswijding van Gerardus de Vet, Nederlands bisschop van Breda, door zijn voorganger Joseph Baeten in de kathedraal van Breda.
    • 25 september » In Algerije wordt officieel de onafhankelijke republiek uitgeroepen.
    • 23 oktober » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Melbourne haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op exact één minuut: 1.00,0.
    • 31 oktober » Goedkeuring door de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers van het wetsontwerp omtrent de taalgrens.
    • 8 november » In de wijk Dieze te Zwolle wordt de miljoenste naoorlogse woning van Nederland opgeleverd, namelijk Hogenkampsweg 139.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rossing

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rossing.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rossing.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rossing (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I66522.php : benaderd 4 oktober 2026), "Jan Rossing (1890-1962)".