Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen » Maria Helena Heller (1895-1974)

Persoonlijke gegevens Maria Helena Heller 


Gezin van Maria Helena Heller

Zij is getrouwd met Johann Heinrich - Hendrik - Hinnek Hake.

Zij zijn getrouwd op 29 juni 1916 te Emmen, Gemeente Emmen, Drenthe, Nederland, zij was toen 21 jaar oud.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 4 juli 1916 te Barger-Compascuum, Gemeente Emmen, Drenthe, Nederland, zij was toen 21 jaar oud.Bron 5


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Helena Heller?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Helena Heller

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen



  1. Helena Adelheid (Leida) Berens-Hake
    https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/6421107
    Pauline Berens: Genealogienetwerk zus Greetje Berens voorheen EemslandBoekweitBoerenImmigratie
    https://www.genealogieonline.nl/the-dutch-connection/I2588.php
    gemeente Vlagtwedde
  2. Helena Adelheid (Leida) Berens-Hake https://fjmblom.mijnweb.site/images/mhheller1895-1974.jpg
  3. Maria Helena Hake-Heller bidprentje
  4. https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/14693554
    Opmerkingen: moeder bruidegom overleden
  5. https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/meppen-propstei-st-vitus-altstadt/D1_110_2/?pg=62

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 januari 1895 lag rond de 4,8 °C. Er was 6 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
    • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 27 november » Tijdens zijn bezoek aan de Zweeds-Noorse club in Parijs ondertekent Alfred Nobel zijn testament, zodoende wordt zijn gehele vermogen aangewend om na zijn dood de Nobelprijs in te (kunnen) stellen.
    • 15 december » Oprichting van Eintracht Braunschweig, een Duitse voetbalclub uit Brunswijk.
  • De temperatuur op 29 juni 1916 lag tussen 10,6 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 8,1 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 31 mei » Begin van de Zeeslag bij Jutland, ook wel gekend als de Slag voor het Skagerrak.
    • 14 juli » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Ferroviarios de Chile.
    • 20 juli » De Slag bij Fromelles vond plaats op 19 en 20 juli. In de Australische geschiedenis staat de slag geboekt als de bloedigste 24 uren van Australië. Meer dan 5500 Australiërs kwamen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd waren nabij Fromelles.
    • 28 augustus » Italië verklaart de oorlog aan Duitsland.
    • 19 september » De Luchthaven Schiphol wordt geopend als militaire vliegbasis.
    • 7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
  • De temperatuur op 9 oktober 1974 lag tussen 2,1 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 5,9 uur zonneschijn (53%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1974: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,5 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Aleksandr Solzjenitsyn wordt door de Sovjet-Unie zijn staatsburgerschap ontnomen en uitgewezen.
    • 9 april » Opening van het Ghenceastadion, een voetbalstadion in Boekarest, Roemenië en de thuisbasis van Steaua Boekarest.
    • 15 mei » Verkiezing van Walter Scheel tot vierde bondspresident van West-Duitsland.
    • 19 mei » Valéry Giscard d'Estaing wint de presidentsverkiezingen in Frankrijk van François Mitterrand met 50,8 tegen 49,1%.
    • 24 juli » Portugal creëert de grondwettelijke mogelijkheid om onafhankelijkheid te verlenen aan de kolonies.
    • 31 augustus » President Hugo Banzer van Bolivia trekt zijn ontslagaanvraag in op verzoek van de strijdkrachten.
  • De temperatuur op 12 oktober 1974 lag tussen 4,0 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 3,2 uur zonneschijn (29%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1974: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,5 miljoen inwoners.
    • 26 mei » Het Nederlands voetbalelftal wint in Amsterdam met 4-1 van Argentinië in de aanloop naar het WK voetbal 1974 in West-Duitsland. Verdediger Pleun Strik scoort twee keer, waaronder een eigen doelpunt.
    • 23 juni » Het Nederlands voetbalelftal zet Bulgarije met 4-1 opzij in de derde groepswedstrijd bij het WK voetbal 1974 in West-Duitsland. Johan Neeskens benut twee strafschoppen.
    • 30 juni » De moeder van Martin Luther King, Alberta, wordt doodgeschoten tijdens een kerkdienst waar ze het orgel bespeelt.
    • 31 augustus » President Hugo Banzer van Bolivia trekt zijn ontslagaanvraag in op verzoek van de strijdkrachten.
    • 25 september » In de tweede interland sinds het WK 1974 wint het Nederlands voetbalelftal in Helsinki met 3-1 van Finland in de kwalificatiereeks voor het Europees kampioenschap voetbal 1976. Johan Cruijff scoort tweemaal, nadat Timo Rahja de thuisploeg na zestien minuten op voorsprong heeft gezet.
    • 28 oktober » Eerste vlucht van een Dassault Super-Étendard, een aanvalsjager van de Franse vliegtuigbouwer Dassault Aviation.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heller

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Heller.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Heller.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Heller (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Pauline Berens BC, "Bevolkingsreconstructie Barger-Compascuum + Gezin + Rechtstreekse Voorouders + Nakomelingen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-barger-compascuum/I2588.php : benaderd 22 oktober 2026), "Maria Helena Heller (1895-1974)".