Navorska tree » Riebke Riebkes (1831-1893)

Persoonlijke gegevens Riebke Riebkes 

  • Hij is geboren op 20 oktober 1831 in Ostfriesland, Hannover.
  • (note1) .Bron 1
    Sources: Hans-Georg Boyken; Berend Eilders; & Roger Scheunemann
  • Hij is overleden op 11 december 1893 in Grundy Co., IA, hij was toen 62 jaar oud.
  • Hij is begraven na 10 december 1893 in E. Friesland Cem., German Twp., Grundy Co., IA.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 maart 2020.

Gezin van Riebke Riebkes

Hij is getrouwd met Janna Luitjens.

Zij zijn getrouwd op 18 juni 1856 te fortasse, Ostfriesland, Hannover, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Martin M. Riebkes  1873-1951 


Notities over Riebke Riebkes

Riebke Riebkes
Riepke Riepkes

Sources: Author: Boyken, Hans-Georg, Title: «u»Wo sind sie geblieben - Ostfriesen in Amerika«/u» - Teil I, (Publication location: Bancroft IA, Publisher: Boyken & Boyken, Publication date: MCMXCVIII), pg. 101, ISBN 0-9670802-1-5, Repository: Dallas TX pub. lib.

[Pg. 101]

"Riepke RIEPKES
* \\ + bef 19 Dec 1893 Ackley-area, IA \\\\ L: ON#1-193"

Author: Eilders, Berend, Title: "Stamboom familie Eilders," (Publication location unknown, Publisher Genealogy On-line, Publication date: xxvii Feb MMXX), Repository: The Cloud

Link: https://www.genealogieonline.nl/en/stamboom-familie-eilders-is-samengesteld-door-b.-eilders/I98952.php

"Personal data Riebke Riebkes
He was born on October 20, 1831. He died on December 11, 1893 in Ackley, Hardin, Iowa, USA, he was 62 years old.

Household of Riebke Riebkes
He is married to Janna Luitjens on June 18, 1856 at Germany, he was 24 years old.

Child(ren):

[1 f] Johanna Riebkes 1864-1952
[2 f] Trientje Riebkes 1859-1946
[3 m] Martin Riebkes 1873-1951
[4 m] Lütjen Riebkes 1857-1930
[5 m] Hinderk Riebkes 1870-1935
[6 m] John Riebkes 1858-1930
[7 ?] NN Riebkes
[8 ?] NN Riebkes"

Author: Scheunemann, Roger, Title: "deNeui-Scheunemann-Nelson Family Tree," (Publication location: Rochester, WA, Publisher Genealogy On-line, Publication date: ix May MMXIX), Repository: The Cloud

Link: https://www.genealogieonline.nl/en/deneui-scheunemann-nelson-family-tree/I13323.php

"Personal data Riebke Riebkes
He was born on October 20, 1831 in Ostfriesland, Germany. He died on December 11, 1893 in Grundy County, IA, he was 62 years old. He is buried in East Friesland Cemetery, German Twp, Grundy Co, IA.

Iowa Cemetery Records, 1662-1999 Riebke Riebkes dob: 20 Oct 1831, dod: 11 Dec 1893 age 62

Household of Riebke Riebkes
He is married to Janna Luitjens on June 18, 1856 at Germany, he was 24 years old.

Child(ren):

[1 m] Luitjen Riebkes ± 1857-????
[2 f] Johanna Riebkes 1864-1953"
<>

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Riebke Riebkes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Riebke Riebkes

Riebke Riebkes
1831-1893

1856

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 oktober 1831 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Kardinaal Bartolomeo Alberto Cappellari wordt gekozen tot Paus Gregorius XVI.
    • 6 februari » Kroning van Paus Gregorius XVI in Rome.
    • 10 maart » Oprichting van het Frans Vreemdelingenlegioen.
    • 21 juli » Eedaflegging van Leopold I, de eerste koning der Belgen. Ter herinnering hieraan is 21 juli de nationale feestdag van België.
    • 8 september » Opening van de eerste zitting van het Belgisch Parlement, dat 102 volksvertegenwoordigers en 51 senatoren telt.
    • 27 december » Charles Darwin vertrekt voor zijn historische reis met het schip de Beagle.
  • De temperatuur op 18 juni 1856 lag rond de 18,4 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1856: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 2 maart » De vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir barst uit en maakt 2.806 slachtoffers. De vulkaan blijft tot half maart as spugen.
    • 30 maart » Verdrag van Parijs: einde van de Krimoorlog.
    • 4 juni » In Nederland vindt de laatste meervoudige executie plaats in vredestijd als Adriaan de Klerk en Cornelis de Jong worden opgehangen
    • 31 oktober » Vorming van de Oblast Primorski van het Russische Rijk
    • 2 december » Frankrijk en Spanje bereiken een overeenkomst over het verloop van hun gezamenlijke grens.
    • 14 december » Het casino in Monte Carlo wordt geopend.
  • De temperatuur op 11 december 1893 lag rond de 4,9 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 15 april » Oprichting van de Christene Volkspartij.
    • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
    • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
    • 19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
    • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
    • 16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Riebkes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Riebkes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Riebkes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Riebkes (onder)zoekt.

De publicatie Navorska tree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
David Allen Navorska, "Navorska tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/navorska-tree/I41884.php : benaderd 4 mei 2025), "Riebke Riebkes (1831-1893)".