Navorska tree » Ettje Jans Hemmes (1816-1899)

Persoonlijke gegevens Ettje Jans Hemmes 


Gezin van Ettje Jans Hemmes

Zij is getrouwd met Geert Eerkes Vissering.

Zij zijn getrouwd op 25 mei 1844 te Wedde, provincie Groningen, zij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Eerke Vissering  1845-1928 
  2. Seertje Vissering  1857-< 1968


Notities over Ettje Jans Hemmes

Ettje Jans Hemmes

Sources: Author: Kenter, Albert, Title: "Kenter Web Site," (Publication location unknown, Publisher: MyHeritage Family Trees, Publication date: xxvii Jan MMXX), Repository: The Cloud

Link: https://www.myheritage.com/research/record-1-191628002-1-3344/ettje-jans-vissering-geboren-hemmes-in-myheritage-family-trees?s=425848241

"... Ettje Jans Vissering (born Hemmes) Birth Nov 10 1816 Oude Pekela

Marriage Marriage to: Geert Eerkes Vissering May 25 1844 Wedde

Death Jan 19 1893 Lutjeloo (Wedde)

Family members

Parents
Jan Hommes 1784 - ?
Ida Hommes (geboren Hindriks) 1791 - ?

Husband
Geert Eerkes Vissering 1820 - 1899

Son
Eerke Vissering 1845 - 1928

Source

Kenter Web Site Updated on Jan 27 2020 (1 days ago) Albert Kenter Site manager"

Author: Scheunemann, Roger, Title: "deNeui-Scheunemann-Nelson Family Tree," (Publication location: Rochester, WA, Publisher: Genealogy On-line, Publication date: ix May MMXIX), Repository: The Cloud

Link: https://www.genealogieonline.nl/en/deneui-scheunemann-nelson-family-tree/I33098.php

"Personal data Ettje Jans Hommes [f] She was born on November 10, 1816 in Oude Pekela, Groningen, Netherlands.

AlleGroningers
vader-Jan Hommes,
moeder-Ida Hindriks

She died on November 3, 1899 in Lutjeloo gem. Wedde, Groningen, Netherlands, she was 82 years old.

Genlias database
Geert Vissering age 79 born in Wedde,
vader-Eerke Hindriks Vissering,
moeder-Sirtje Hindriks Korvemaker,
partner-Etje Hommes

Ancestors (and descendant) of Ettje Jans Hommes

Paternal grandparents:
Hemmo Tjakkes ????-
Etje Jans ????-

Maternal grandparents:
Hindrik Edzes ????-
Fennechien Boeles ????-

Parents:
Jan Hommes 1783-1848
Ida Hindriks de Jonge 1790-????

Individual:
Ettje Jans Hommes 1816-1899

Spouse:
oo 1844
Geert Eerkes Vissering 1820-1893
...
Household of Ettje Jans Hommes
She is married to Geert Eerkes Vissering on May 25, 1844 at Wedde, Groningen, Netherlands, she was 27 years old.

Genlias database
Geert Eerkes Vissering age 23 born in Blijham, and
Ettje Jans Hommes age 27 born in Oude Pekela,
vader bridegroom-Eerke Hindriks Visering,
moeder bridegroom-Sirtje Hindriks Korvemaker,
vader bride-Jan Hommes,
moeder bride-Ida Hindriks

Child(ren):

[1 f] Seertje Vissering 1857-1923"
<>

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ettje Jans Hemmes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ettje Jans Hemmes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Ettje Jans Hemmes

Jan Hommes
< 1783-1848
Ida Hindriks
1790-< 1901

Ettje Jans Hemmes
1816-1899

1844

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 november 1816 lag rond de 8,0 °C. Er was 114 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
    • 9 januari » Frederik Willem van Nassau-Weilburg overlijdt en wordt als vorst van Nassau opgevolgd door zijn zoon Willem.
    • 21 februari » Nederland - Kroonprins Willem, de latere Koning Willem II trouwt met Anna Paulowna, een dochter van Tsaar Paul I van Rusland.
    • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
    • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 juli » Begin van de verplaatsing van het beeld van Ramses II naar de Nijl door Giovanni Battista Belzoni
    • 29 december » Percy Bysshe Shelley trouwt met Mary Wollstonecraft Godwin, de auteur van de novelle Frankenstein.
  • De temperatuur op 25 mei 1844 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Umberto I, koning van Italië († 1900)
    • 24 mei » Het eerste telegram ooit wordt door Samuel Morse van Baltimore naar Washington D.C. verstuurd, met als inhoud: "What hath God wrought?".
    • 6 juni » De YMCA wordt opgericht in Londen.
    • 15 juni » Aan Charles Goodyear wordt een octrooi verleend voor het vulkaniseren van rubber.
    • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
    • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
  • De temperatuur op 3 november 1899 lag rond de 14,2 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
    • 1 januari » Queens en Staten Island gaan samen met New York.
    • 12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
    • 10 augustus » De Amerikaanse baanwielrenner Marshall Walter Taylor wordt als eerste zwarte wereldkampioen sprint.
    • 3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
    • 16 december » Engelse immigranten richten de Italiaanse voetbalclub AC Milan op.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hemmes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hemmes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hemmes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hemmes (onder)zoekt.

De publicatie Navorska tree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
David Allen Navorska, "Navorska tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/navorska-tree/I41730.php : benaderd 3 mei 2025), "Ettje Jans Hemmes (1816-1899)".