Navorska tree » Derk Jans Fröling (1812-1892)

Persoonlijke gegevens Derk Jans Fröling 


Gezin van Derk Jans Fröling

Hij is getrouwd met Frederica Schönong.

Zij zijn getrouwd op 11 januari 1837 te fortasse, Nederland, hij was toen 25 jaar oud.

Derk Jans Fröling oo Frederica Schöning (Schenig)

Marriage source: Author: Beek, Roelof, Title: "«b»Albronda, Bakelaar, Beek, Boyle, Dol, Hagenouw, Heijnen, Hekman, Pastoor, Spreeuwers, Springer, Weert«/b»," (Publication location: Pickering, Ont., Publisher: WorldConnect at RootsWeb.com, Publication date: xviii Apr MMXVI), Repository: The Cloud

Link: http://wc.rootsweb.ancestry.com/cgi-bin/igm.cgi?op=GET&db=rjb54&id=I53448

"... Frederica Schöning 1 Sex: F Name: Frederica Schenig Birth: 16 OCT 1816 in Den Haag, Zuid-Holland, Nederland Death: 18 FEB 1905 in Winschoten, Groningen, Nederland ALIA: Frederica Schöning
...
Marriage 1 Derk Jans Fröling b: 3 JAN 1812 in Bellingwolde, Groningen, Nederland Married: 11 JAN 1837
...
Children

1. Grietje Fröling b: 7 JAN 1838 in Winschoten, Groningen, Nederland
...
Sources:

1. Title: Website: genealogiewinschoten."
<>

Kind(eren):

  1. Grietje Fröling  1845-1939


Notities over Derk Jans Fröling

Derk Jans Fröling

Source: Author: Beek, Roelof, Title: "«b»Albronda, Bakelaar, Beek, Boyle, Dol, Hagenouw, Heijnen, Hekman, Pastoor, Spreeuwers, Springer, Weert«/b»," (Publication location: Pickering, Ont., Publisher: WorldConnect at RootsWeb.com, Publication date: xviii Apr MMXVI), Repository: The Cloud

Link: http://wc.rootsweb.ancestry.com/cgi-bin/igm.cgi?op=GET&db=rjb54&id=I53447

"... Derk Jans Fröling Sex: M Birth: 3 JAN 1812 in Bellingwolde, Groningen, Nederland Death: 9 Dec 1892 in Wiknschoten, Groningen, Nederland 1

Occupation: 1873 Barbier 2
Occupation: 1872 Barbier 2

Note: www.luitjens.net

Father: Jan Remmers Froling
Mother: Margarita Bosman

Marriage 1 Frederica Schöning b: 16 Oct 1816 in Den Haag, Zuid-Holland, Nederland Married 11 JAN 1837

Note:

genealogiewinschoten.nl Oud nieuws uit Winschoten (1800-1950)

889: Jubileum D.J. Fröling

Nieuwe Gorinchemse Courant, 5 mei 1889
De heer D.J. Fröling te Winschoten heeft Donderdag zijn 60jarig jubilè als barbier gevierd. Gedurende dat tijdvak voerde hij ook gansch andere wapenen dan mes en schaar; Fröling was n.l. militair en behoorde tot de bezetting van de citadel van Antwerpen, die na hare lange, kloeke verdediging gevankelijk naar Frankrijk werd gevoerd. De oude heer, die ondanks zijn 78 jaren nog steeds zijn beroep uitoefent, kan zeer interessante dingen van dien tijd verhalen en zijn belangwekkende levensloop wordt geëvenaard door dien van zijne echtgenote, die jaren lang marketenster was bij het leger en herhaaldelijk blijken gaf van onverschrokken cordaatheid. Het kloeke, oude paar ontving vele blijken van belangstelling.
---

Derk Jans Fröling (drager van het Citadel Medaille 1830-1831), geboren te Bellingwolde op 3 januari 1812, barbier, overleden te Winschoten op 9 december 1892, zoon van Jan Remmers Fröling en Margarita Bosman
Hij is getrouwd met Frederica Schöning, geboren te Den Haag op 16 oktober 1816, overleden te Winschoten op 18 februari 1905.
Uit dit huwelijk:
1. Jan Remmers Froling, geboren te Winschoten op 20 juli 1839.
2. Grietje Fröling, geboren te Winschoten op 2 aug. 1845.
3. Catharina Frederica Fröling, geboren te Winschoten op 5 sept. 1847.
4. Harm Fröling, geboren te Winschoten op 19 november 1849.
5. Derk Fröling, geboren te Winschoten op 28 juni 1852.
6. Frederik Fröling, geboren te Winschoten op 27 december 1855.
7. Fokko Fröling, geboren te Winschoten op 17 mei 1858.
8. Antje Fröling, geboren te Winschoten op 21 februari 1860.

Children

1. Grietje Fröling b: 7 JAN 1838 in Winschoten, Groningen, Nederland
2. Jan Remmers Fröling b: 20 JUL 1839 in Winschoten, Groningen, Nederland
3. Frederik Fröling b: ABT. 1841
4. Frederik Fröling b: ABT. JUN 1844 in Winschoten, Groningen, Nederland
5. Grietje Fröling b: 2 AUG 1845 in Winschoten, Groningen, Nederland
6. Catrina Frederica Fröling b: 5 SEP 1847 in Winschoten, Groningen, Nederland
7. Harm Fröling b: 19 NOV 1849 in Winschoten, Groningen, Nederland
8. Derk Jans Fröling b: 28 JUN 1852 in Winschoten, Groningen, Nederland
9. Frederik Fröling b: 27 DEC 1855 in Winschoten, Groningen, Nederland
10. Fokko Fröling b: 17 MAY 1858 in Winschoten, Groningen, Nederland
11. Antje Fröling b: 21 FEB 1860 in Winschoten, Groningen, Nederland

Sources:

1. Title: wwwpondes

2. Title: website: «u»www.allegroningers.nl«/u» Repository: Media: Book"
<>

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Derk Jans Fröling?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Derk Jans Fröling

Derk Jans Fröling
1812-1892

1837

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 januari 1812 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
    • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
    • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
    • 16 augustus » Voor het eerst wordt de berg Finsteraarhorn in Zwitserland beklommen.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.
    • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.
  • De temperatuur op 11 januari 1837 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken bui sneeuw hagel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Michigan ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 26e staat.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 4 maart » Martin Van Buren wordt beëdigd als 8e president van de Verenigde Staten
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
    • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.
  • De temperatuur op 9 december 1892 lag rond de 0.5 °C. Er was 0.5 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
    • 27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
    • 3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
    • 14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
    • 7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
    • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Fröling

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Fröling.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Fröling.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Fröling (onder)zoekt.

De publicatie Navorska tree is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
David Allen Navorska, "Navorska tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/navorska-tree/I36584.php : benaderd 11 mei 2025), "Derk Jans Fröling (1812-1892)".