Stamboom Naessens » Franciscus Vereecken (1755-1843)

Persoonlijke gegevens Franciscus Vereecken 

  • Hij is geboren op 11 mei 1755 in SINT-GILLIS WAAS.
    In de Sint Gillis parochiekerk, door onderpastoor Van Remoortere.
    Doopgetuigen: Franciscus Vereecken en Joanna Catharina Van Daele.
  • Hij werd gedoopt op 11 mei 1755 in SINT-GILLIS WAAS.Bron 1
  • Geloof: Katholiek.
  • Woonachtig: SINT-GILLIS WAAS.
  • Hij is overleden op 24 oktober 1843 in SINT GILLIS-WAAS, hij was toen 88 jaar oud.Bron 2
    Akte 91. Voor Augustus Benedictus Bauwens schepen ambtenaar van de burgerlijke stand te Sint Gillis Waas om 9 uur.
    Tijdstip: 13:00
  • Registratie van overlijden op 25 oktober 1843.Bron 2
    Guillelmus VAN Hende was hierbij getuige.
    Joannes Rossaer was hierbij getuige.
  • Hij was getuige bij gebeurtenis op 28 juli 1823 van Isabella Stroobant.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 februari 2025.

Gezin van Franciscus Vereecken

Hij is getrouwd met Isabella Stroobant.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Franciscus Vereecken

Ouders: Egidius Vereecken en Isabella Robrecht.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus Vereecken?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus Vereecken


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Rijksarchief Belgie digitaal, parochieregister dopen 1755 - 20
  2. FamilySearch digitaal, overlijdensregister 1843, akte 91 van Franciscus Vereecken.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 oktober 1843 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1843: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Leo Dehon, Frans priester, stichter van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus († 1925)
    • 25 maart » De Thames Tunnel in Londen wordt geopend, 's werelds eerste tunnel onder water.
    • 28 juni » Huwelijk van kroonprins Frederik Willem van Mecklenburg-Strelitz en prinses Augusta van Cambridge in Buckingham Palace in Londen.
    • 19 juli » Tewaterlating van het eerste, volledig metalen, stoomschip: de SS Great Britain.
    • 19 december » De eerste publicatie van A Christmas Carol van Charles Dickens.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Vereecken


De publicatie Stamboom Naessens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Guido Naessens, "Stamboom Naessens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/naessens-stamboom/I9157.php : benaderd 27 januari 2026), "Franciscus Vereecken (1755-1843)".