Stamboom Naessens » Anna Maria DE Suttere (1744-1798)

Persoonlijke gegevens Anna Maria DE Suttere 

  • Zij is geboren op 6 januari 1744 in DE KLINGE.Bron 1
    geboorte: 7 janrij 1744 baptizavi sub conditione Annam Mariam De Sutter fam Petri et Clara Stroobant conj natam heri De clinge habit hora 4 meridiei suscept fuerunt Joannis Stroobant et Anna Maria De Suttere.
    Tijdstip: 16:00
  • Ze werd gedoopt op 7 januari 1744 in DE KLINGE.Bron 1
  • Woonachtig: Voorhautstraat, KEMZEKE.Bron 2
  • Zij is overleden op 12 maart 1798 in KEMZEKE, zij was toen 54 jaar oud.Bron 2
    overlijden: Heden drij en twintigsten ventose zesde jaer der Fransche republiek, ten twee uren naer middag voor my Judocus Reyns agent municipael der commune van Kemseke canton van Belcele, departement van de Schelde, zyn gecompareert in hethuys der commune Gillis Van heze fs Adriaen oud zes en dertig jaeren woonende binnen de commune van Kemseke het dorp en Charles Van heze ook filius Adriaen oud drij en twintigh jaeren woonende binnen de commune van Kemseke in de voorhautstraete beyde zonen en kinderen van Anne Marie De zutter gebortig van de clinge canton van Hulst oud drij en vijftig jaeren en weduwe van wijlent Adriaen Van heze filius Jacobus in zijne leven landsman van style welke Gillis Van heze en Charles Van heze beydegebortig van Kemseke my verklaert hebben dat de geseyde Anne Maria De zutter op gisteren den twee en twintigsten ten half negen uren voormiddag overleden is in haere wooning gestaen in de voorhautstraete ingevolge deze declaratie habbe ik mij seffens begeven ter zelve woonplaets, en hebbe my verzekert van het overlyden van den gemelde Anna Marie De zutter weduwe wijlent Adriaen Van heze en er den tegenwoordigen act van opgestelt, die Gillis Van heze en Charles Van heze fs Adriaen benevens mij hebben ondt. Gedaen binnen de commune van Kemseke ten dage, maende en jaere als boven.
    Tijdstip: 08:30
  • Registratie van overlijden op 13 maart 1798.Bron 2
    Gillis VAN Hese was hierbij getuige.
    Carolus Franciscus VAN Hese was hierbij getuige.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 november 2011.

Gezin van Anna Maria DE Suttere

Zij is getrouwd met Adrianus VAN Hese.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 30 november 1765 te KEMZEKE, zij was toen 21 jaar oud.Bron 3

•Gehuwd op 30 november 1765, Kemzeke, met Adrianus Van Hese 1739-1791 (huwelijk: Die 30 9bris 1765 previis sponsalibus et habito uno bannis antenuptiali cum dispensatione in duobus eilianis conjuncti sunt coram me matrimonio Adrianus Van hese et Anna Maria De sutter presentibus Jacobo Van hese et Amelberga De sutter)
In het rijksarchief genoteerd vanuit de klapper van trouwen omdat het document zelf door een overbelichte microfilm onleesbaar was.
Jacobus VAN Hese was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. Jacobus VAN Hese  1767-1768
  2. Gillis VAN Hese  1769-1848
  3. Amelberga VAN Hese  1771-1773
  4. Maria VAN Hese  1779-1842 
  5. Joannes VAN Hese  1782-1784
  6. Rosalia VAN Hese  1785-1843

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Maria DE Suttere?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Maria DE Suttere


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. rijksarchief Beveren parochieregister dopen 1744 - 89
  2. rijksarchief Beveren overlijdensregister jaar 6 tijdens Franse republiek van Anne Marie De suttere
  3. rijksarchief Beveren parochieregister trouwen 1765 - 5

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 maart 1798 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1798: Bron: Wikipedia
    • 17 maart » Na een lange periode de grootste handelsorganisatie te zijn geweest, wordt de Vereenigde Oostindische Compagnie ontbonden.
    • 1 augustus » Slag bij de Nijl waarbij de Britse vloot onder Horatio Nelson de Fransen verslaat.
    • 9 augustus » Oprichting van het Aartsbisdom Minsk in Wit-Rusland.
    • 16 oktober » Oprichting van het Bisdom Warschau in Polen.
    • 29 november » Ferdinand IV van Napels verklaart Frankrijk de oorlog en trekt Rome binnen.
    • 5 december » Einde van de Boerenkrijg bij Hasselt in het Bataafse departement Beneden-Maas; de opstand tegen de invoering van de algemene dienstplicht onder de Fransen is neergeslagen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam DE Suttere


De publicatie Stamboom Naessens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Guido Naessens, "Stamboom Naessens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/naessens-stamboom/I8562.php : benaderd 20 januari 2026), "Anna Maria DE Suttere (1744-1798)".