Stamboom Naessens » Franciscus "Frans" Sack (1851-1884)

Persoonlijke gegevens Franciscus "Frans" Sack 

  • Roepnaam is Frans.
  • Hij is geboren op 14 december 1851 in NIEUWKERKEN-WAAS.Bron 1
    Akte 63. Voor Jan Baptist Van Poecke schepen gedelegeerde ambtenaar van de burgerlijke stand te Nieuwkerken Waas door de vader om 17 uur.
    De vader verklaart door ongeleerdheid niet te kunnen ondertekenen.
    Tijdstip: 05:00
  • Registratie van geboorte op 14 december 1851.Bron 1
    Josephus Maerkaerdt was hierbij getuige.
    Joannes Josephus Verhoeven was hierbij getuige.
  • Beroep: Herbergier.Bron 2
  • Woonachtig: NIEUWKERKEN- WAAS.
  • Hij is overleden op 18 juli 1884 in NIEUWKERKEN-WAAS, hij was toen 32 jaar oud.Bron 2
    Akte 34. Voor Karel Lodewijk Sallet schepen aangestelde ambtenaar van de burgerlijke stand te Nieuwkerken Waas krachtens een resolutie van het college van burgemeester en schepenen op 02/02/1882, om 15 uur.
    Getuige Louis Thierens is de schoonvader en Domien Eduard Thierens de zwager van de overledene.
    Louis Thieren heeft verklaard door ongeleerdheid niet te kunnen tekenen.
    Hij is overleden in zijn woning.
    Tijdstip: 12:00
  • Registratie van overlijden op 18 juli 1884.Bron 2
    Lodewijk Thierens was hierbij getuige.
    Domien Eduard Thierens was hierbij getuige.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 juli 2016.

Gezin van Franciscus "Frans" Sack

Hij is getrouwd met Maria Catharina Thierens.

Zij zijn getrouwd op 3 mei 1880 te NIEUWKERKEN-WAAS, hij was toen 28 jaar oud.Bron 3

Akte 8. Voor Karel Lodewijk Sallet schepen aangestelde ambtenaar van de burgerlijke stand te Nieuwkerken Waas krachtens een resolutie van het college van burgemeester en schepenen op 27/12/1875, om 8 uur.
Het huwelijk werd afgekondigd op de zondagen 18 en 25 april 1880.De bruidegom heeft aan zijn militieverplichtingen voldaan.
De bruid en de bruidegom hebben verklaard niet te kunnen onderschrijven door ongeleerdheid.
Petrus Bernardus Matthys was hierbij getuige.
Jan Frans Pauwels was hierbij getuige.
Pieter Egghe was hierbij getuige.
Karel Lodewijk Naudts was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. Maria Gislena Sack  1881-????
  2. Isidoor Sack  1882-????


Notities over Franciscus "Frans" Sack

Ouders: Eugeen Sack en Ursula Van Raemdonck.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus "Frans" Sack?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus Sack

Franciscus Sack
1851-1884

1880
Isidoor Sack
1882-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. FamilySearch digitaal, geboorteregister 1851, akte 63 van Franciscus Sack.
  2. FamilySearch digitaal, overlijdensregister 1884, akte 34 van Frans Sack.
  3. FamilySearch digitaal, huwelijksregister 1880, akte 8 van Frans Sack en Maria Catharina Thierens.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 december 1851 lag rond de 2,7 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 februari » België - Oprichting van het Willemsfonds, genoemd naar de schrijver Jan Frans Willems, ter ondersteuning van de Vlaamse taal en literatuur.
    • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
    • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
    • 22 augustus » In Australië wordt goud ontdekt.
    • 18 september » Eerste publicatie van de New York Times.
    • 27 december » In Nederland zijn de eerste postzegels te koop, geldig vanaf 1 januari, in het daaropvolgend jaar 1852.
  • De temperatuur op 3 mei 1880 lag rond de 11,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
    • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
    • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
  • De temperatuur op 18 juli 1884 lag rond de 21,2 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 55%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
    • 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
    • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
    • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
    • 1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.
    • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Sack

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sack.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sack.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sack (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Naessens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Guido Naessens, "Stamboom Naessens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/naessens-stamboom/I7810.php : benaderd 2 februari 2026), "Franciscus "Frans" Sack (1851-1884)".