Stamboom Naessens » Carolus Ludovicus Bolsens (1818-1897)

Persoonlijke gegevens Carolus Ludovicus Bolsens 

  • Hij is geboren op 2 januari 1818 in KRUIBEKE.Bron 1
    Akte 1. Voor Pierre Francois Claessens burgemeesterofficier van de burgerlijke stand te Kruibeke canton Temse door de vader om 13 uur.
    De vader heeft verklaard niet te kunnen schrijven.
    Tijdstip: 11:00
  • Registratie van geboorte op 3 januari 1818.Bron 1
    Gebeurtenis gedeeld met Marcel Vermatten (getuige), Johannes Baptist DE Decker (getuige)
  • Beroep: Arbeider.Bron 2
  • Woonachtig:
    • Botermelkstraat, HAASDONK.
    • in het jaar 1897: Zandstraat, HAASDONK.Bron 2
  • Hij is overleden op 13 januari 1897 in HAASDONK, hij was toen 79 jaar oud.Bron 3
    Akte 4. Voor Remy Van Esbroeck schepen vervullende de functie van ambtenaar van de burgerlijke stand te Haasdonk om 14 uur.
    Overleden in het hospice van Haasdonk.
    De beide getuigen verklaren niet te kunnen tekenen door ongeleerdheid.
    Tijdstip: 16:00
  • Registratie van overlijden op 14 januari 1897.Bron 3
    Gebeurtenis gedeeld met Josephus Bolsens (getuige), Petrus Bolsens (getuige)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 februari 2016.
Is geassocieerd met gebeurtenis op 19 februari 1886 van Rosalia Heirbaut.

Gezin van Carolus Ludovicus Bolsens

Hij is getrouwd met Rosalia Heirbaut.

Zij zijn getrouwd op 2 november 1842 te BAZEL, hij was toen 24 jaar oud.Bron 4

Akte 8.Voor Karel Louis Van Hese schepen en ambtenaar van de burgerlijke stand te Bazel om 14 uur.
De bruidegom heeft aan zijn militie verplichtingen voldaan.
Het huwelijk werd afgekondigd te Bazel en te Haasdonk op de zondagen 23 en 30 oktober 1842.
Gebeurtenis gedeeld met Joseph Vergauwen (getuige), Jan Baptist Deyaert (getuige), Ferdinand DE Bouw (getuige), Louis VAN Bogaert (getuige)

Kind(eren):

  1. Fidelis Bolsens  1843-1940
  2. Augustinus Bolsens  1845-1900
  3. Josephus Bolsens  1846-1932
  4. Fidelia Bolsens  1849-1849
  5. Petrus Bolsens  1850-1918
  6. Amelberga Bolsens  1852-1854


Notities over Carolus Ludovicus Bolsens

Ouders: Pieter Francies Bolsens en Isabella Theresia De Grave (+ Haasdonk 08/04/1826).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Carolus Ludovicus Bolsens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Carolus Ludovicus Bolsens

Carolus Ludovicus Bolsens
1818-1897

1842

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. FamilySearch digitaal, geboorteregister 1818, akte 1 van Carolus Ludovicus Bolsens.
  2. FamilySearch digitaal, overlijdensregister 1886, akte 10 van Rosalia Heirbaut.
  3. FamilySearch digitaal, overlijdensregister 1897, akte 4 van Carolus Ludovicus Bolsens.
  4. FamilySearch digitaal, huwelijksregister 1842, akte 8 van Carolus Ludovicus Bolsens en Rosalia Heirbaut.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 januari 1818 lag rond de -1 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1818: Bron: Wikipedia
    • 5 februari » In Zweden begint de heerschappij van het Huis Bernadotte.
    • 2 maart » Ontdekking van de grafkamer van de piramide van Chefren door Giovanni Battista Belzoni.
    • 1 april » Verheffing van het Bisdom Bamberg in Beieren tot Aartsbisdom Bamberg.
    • 18 juni » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Kaap de Goede Hoop.
    • 3 december » Illinois wordt de 21e staat van de Verenigde Staten.
    • 24 december » Stille Nacht, gecomponeerd door Franz Gruber, wordt voor het eerst uitgevoerd.
  • De temperatuur op 2 november 1842 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1842: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Oprichting in Delft van de Koninklijke Akademie ter opleiding van burgerlijke ingenieurs zoo voor 's lands dienst als voor de nijverheid en van kweekelingen voor den handel, de latere Technische Universiteit Delft.
    • 30 maart » Een verdoving met ether wordt voor de eerste keer gebruikt in een operatie door Amerikaans arts Crawford Long.
    • 25 mei » Christian Doppler houdt in Praag zijn beroemde voordracht: "Über das farbige Licht der Doppelsterne und einige anderer Gesterne des Himmels".
    • 29 augustus » Het Verdrag van Nanking tussen het Verenigd Koninkrijk en het Qingkeizerrijk maakt een einde aan de Eerste Opiumoorlog.
    • 12 september » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Nederlands Guyana of Suriname tot Apostolisch vicariaat.
    • 8 oktober » Huwelijk van erfgroothertog Karel Alexander van Saksen-Weimar-Eisenach en prinses Sophie der Nederlanden in Den Haag.
  • De temperatuur op 13 januari 1897 lag rond de -2.2 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Brooklyn gaat samen met New York.
    • 14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
    • 19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
    • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
    • 28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bolsens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bolsens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bolsens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bolsens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Naessens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Guido Naessens, "Stamboom Naessens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/naessens-stamboom/I729.php : benaderd 8 augustus 2025), "Carolus Ludovicus Bolsens (1818-1897)".