Stamboom Naessens » Leo Emilius "Leo Emiel" Peiffer (1868-1954)

Persoonlijke gegevens Leo Emilius "Leo Emiel" Peiffer 

  • Roepnaam is Leo Emiel.
  • Hij is geboren op 7 december 1868 in TEMSE.Bron 1
    Akte 243. Voor Carolus Van Landeghem schepen gedelegeerde ambtenaar van de burgerlijke stand te Temse door het college van burgemeester en schepenen op 15/06/1868, door de vader om 10 uur.
    Tijdstip: 01:00
  • Registratie van geboorte op 9 december 1868.Bron 1
    Josephus Everaert was hierbij getuige.
    Leo DE Bats was hierbij getuige.
  • Beroep: Hovenier.Bron 2
    Hovenier- metserdiener- foorkramer- groentenboer
  • Woonachtig: Veldstraat, TEMSE.Bron 3
  • Hij is overleden op 30 oktober 1954 in ASSENEDE, hij was toen 85 jaar oud.
    Geneanet digitaal: Walter De Cap.
  • Hij was getuige bij gebeurtenis op 26 september 1900 van Maria Amelberga Peiffer.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 januari 2019.

Gezin van Leo Emilius "Leo Emiel" Peiffer

Hij is getrouwd met Leonia Maria Heirbaut.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1899 te TEMSE, hij was toen 30 jaar oud.Bron 2

Akte 39. Voor Jozef Wauter schepen aangestelde ambtenaar van de burgerlijke stand te Temse om 15 uur.
De bruid ontving de toestemming van haar vader, die in Gent verbleef, bij akte op 06/05/1899, opgesteld door een ambtenaar te Gent.
Het huwelijk werd afgekondigd op zondag 30/04/1899 aan de voornaamste ingang van het gemeentehuis om 10 uur.
Aloysius Joannes Laenen was hierbij getuige.
Jules VAN DE Vogel was hierbij getuige.
Alphonsus "Alfons" Moons was hierbij getuige.
Emilius Joannes Clementinus (Emiel) DE Bock was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. Antoon Peiffer  1903-1985


Notities over Leo Emilius "Leo Emiel" Peiffer

Ouders: Eduard Peifer en Eulalie De Bats (+ Temse 01/05/1898).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Leo Emilius "Leo Emiel" Peiffer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Leo Emilius Peiffer


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. FamilySearch digitaal, geboorteregister 1868, akte 243 van Leo Emilius Peiffer.
  2. FamilySearch digitaal, huwelijksregister 1899, akte 39 van Leo Emiel Peiffer en Leonia Maria Heirbaut.
  3. FamilySearch digitaal, geboorteregister 1900, akte 347 van Joanna Maria Celestina Peiffer.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 december 1868 lag rond de 10,3 °C. De winddruk was 20 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
  • De temperatuur op 10 mei 1899 lag rond de 10,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
    • 9 april » Cercle Sportif Brugeois (Cercle Brugge) wordt opgericht binnen de muren van de school van de broeders Xaverianen.
    • 18 april » Oprichting van de Nederlandse Adelsvereniging (NAV).
    • 3 mei » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Ferencvárosi TC.
    • 10 augustus » De Amerikaanse baanwielrenner Marshall Walter Taylor wordt als eerste zwarte wereldkampioen sprint.
    • 4 december » In Madison Square Garden in New York wordt de eerste officiële zesdaagse-wielerwedstrijd verreden
  • De temperatuur op 30 oktober 1954 lag tussen 8,5 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (16%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1954: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » In Doetinchem wordt profvoetbalclub De Graafschap opgericht.
    • 29 mei » Start van de allereerste Bilderberg-conferentie, die op initiatief van prins Bernhard plaatsvindt in hotel De Bilderberg in de bossen van Oosterbeek bij Arnhem.
    • 6 juni » Standard Luik wint voor de eerste keer in de clubgeschiedenis de Belgische voetbalbeker door RC Mechelen KM in de finale met 3-1 te verslaan.
    • 12 juni » De Friese Siamese tweeling Tjitske en Folkje de Vries wordt met succes operatief van elkaar gescheiden.
    • 27 juni » In Obninsk, Rusland, wordt de eerste energieproducerende kerncentrale opgestart.
    • 21 juli » Door topoverleg in Genève wordt Vietnam verdeeld in Noord- en Zuid-Vietnam.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Peiffer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Peiffer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Peiffer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Peiffer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Naessens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Guido Naessens, "Stamboom Naessens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/naessens-stamboom/I7031.php : benaderd 4 februari 2026), "Leo Emilius "Leo Emiel" Peiffer (1868-1954)".