Stamboom Naessens » Ludovicus Gregorius Joos (1831-????)

Persoonlijke gegevens Ludovicus Gregorius Joos 

  • Hij is geboren op 26 april 1831 in TEMSE.Bron 1
    Akte 84. Voor Augustinus Van Strydonck burgemeester ambtenaar van de burgerlijke stand te Temse district Sint Niklaas door de vader om 11 uur.
    De vader heeft verklaard niet te kunnen schrijven.
    Tijdstip: 09:00
  • Registratie van geboorte op 26 april 1831.Bron 1
    Andreas DE Vriendt was hierbij getuige.
    Augustinus DE Decker was hierbij getuige.
  • Beroep: Landbouwer.Bron 2
  • Woonachtig: TEMSE.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 februari 2016.

Gezin van Ludovicus Gregorius Joos

Hij is getrouwd met Rosalia Heirbaut.

Zij zijn getrouwd op 7 februari 1872 te TEMSE, hij was toen 40 jaar oud.Bron 2

Akte 5. Voor Carolus Van Landeghem schepen ambtenaar van de burgerlijke stand te Temse, krachtens delegatie van het college van burgemeester en schepenen op 15/06/1868, om 15 uur.
Toestemmingsakte (bruid) op 31/01/1872 voor notais Carolus Maria Van de Verre te Temse
Het huwelijk werd afgekondigd op de zondagen 28/01 en 04/02/1872 om 11 uur.
Josephus Everaert was hierbij getuige.
Franciscus "Frans" Stoffyn was hierbij getuige.
Aloysius Joannes Laenen was hierbij getuige.
Franciscus "Frans" DE Bock was hierbij getuige.

Notities over Ludovicus Gregorius Joos

Ouders: Cornelis Joos (+ Temse 29/04/1852) en Joanna Catharina Tack (+ Temse 20/05/1866).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ludovicus Gregorius Joos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. FamilySearch digitaal, geboorteregister 1831, akte 84 van Ludovicus Gregorius Joos.
  2. FamilySearch digitaal, huwelijksregister 1872, akte 5 van Ludovicus Gregorius Joos en Rosalia Heirbaut.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 april 1831 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Kroning van Paus Gregorius XVI in Rome.
    • 7 februari » België - Oprichting van de krant L'indépendant.
    • 10 maart » Oprichting van het Frans Vreemdelingenlegioen.
    • 17 juli » Koning Leopold I komt naar België.
    • 21 juli » Eedaflegging van Leopold I, de eerste koning der Belgen. Ter herinnering hieraan is 21 juli de nationale feestdag van België.
    • 27 december » Charles Darwin vertrekt voor zijn historische reis met het schip de Beagle.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Joos

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Joos.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Joos.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Joos (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Naessens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Guido Naessens, "Stamboom Naessens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/naessens-stamboom/I5229.php : benaderd 21 januari 2026), "Ludovicus Gregorius Joos (1831-????)".