Stamboom Naessens » Norbertus D'Hondt (1791-1856)

Persoonlijke gegevens Norbertus D'Hondt 

  • Hij is geboren op 7 mei 1791 in STEKENE.
  • Hij werd gedoopt op 7 mei 1791 in STEKENE.Bron 1
  • Beroep: Bierbrouwer.Bron 2
  • Geloof: Katholiek.
  • Woonachtig: STEKENE.
  • Hij is overleden op 4 maart 1856 in DENDERMONDE, hij was toen 64 jaar oud.
    Akte 24. Voor Victor De munter schepen gedelegeerd ambtenaar van de burgerlijke stand te Stekene rechterlijk arrondissement Dendermonde om 11 uur, ontvangen een AFSCHRIFT van overlijden extract uit het register van overlijden van de stad Dendermonde:
    - Op 05/03/1856 om 10 uur voor Norbertus Schouppe schepen officier van de burgerlijke stand te Dendermonde. Door Petrus Loefs (?), 25 jaar, ziekenbewaarder in het krankzinnigen huis en van Desiderius Opal... (?), 26 jaar, kleermaker en beiden wonende in Dendermonde.
    Overleden in het krankzinnigenhuis van Dendermonde. Hij was de zoon van Joannes franciscus Dhondt en van Joanna Stevens beiden te Stekene overleden.
  • Registratie van overlijden op 13 maart 1856.Bron 3
  • Hij was getuige bij gebeurtenis op 20 december 1824 van Bruno DE Block.
  • Hij was getuige bij gebeurtenis op 18 januari 1825 van Karel "Carolus Of Charles" Naessens.
  • Hij was getuige bij gebeurtenis op 5 juni 1824 van Petrus "Pieter" VAN Belleghem.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 februari 2024.

Gezin van Norbertus D'Hondt

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Norbertus D'Hondt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. rijksarchief Beveren doopregister van 1791 blz 82
  2. Rijksarchief Beveren huwelijksakte 21 van Joannes Van Puyenbroeck en Emerentianna Baert
  3. rijksarchief Beveren overlijdensakte 24 van Norbertus Dhondt

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 mei 1791 lag rond de 5,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
    • 17 februari » Eerst uitvoering van de 93ste symfonie van Joseph Haydn, de eerste van zijn 12-delige Londense symfonieënreeks.
    • 4 maart » Vermont wordt toegelaten als 14e staat in de VS. Het is de eerste staat na de 13 'oorspronkelijke' staten die bij de VS wordt toegevoegd.
    • 30 maart » Eerste definitie van de meter (in Parijs) als 1/10.000.000e deel van de afstand tussen de noordpool en de evenaar.
    • 22 augustus » Slaven komen in opstand op het eiland Hispaniola, waarmee het proces gestart wordt van de latere oprichting van Haïti en de Dominicaanse Republiek.
    • 30 september » Première van de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart in Wenen.
    • 4 december » Eerste nummer van The Observer, de eerste zondagskrant ter wereld.
  • De temperatuur op 4 maart 1856 lag rond de 2,8 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1856: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 2 maart » De vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir barst uit en maakt 2.806 slachtoffers. De vulkaan blijft tot half maart as spugen.
    • 30 maart » Verdrag van Parijs: einde van de Krimoorlog.
    • 3 juni » Lewis Carroll maakt voor het eerst foto's van Alice Liddell en haar zusjes Edith en Lorina.
    • 4 juni » In Nederland vindt de laatste meervoudige executie plaats in vredestijd als Adriaan de Klerk en Cornelis de Jong worden opgehangen
    • 20 juni » Karel III volgt zijn overleden vader Florestan I op als vorst van Monaco.
    • 14 december » Het casino in Monte Carlo wordt geopend.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam D'Hondt

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam D'Hondt.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over D'Hondt.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam D'Hondt (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Naessens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Guido Naessens, "Stamboom Naessens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/naessens-stamboom/I4818.php : benaderd 22 januari 2026), "Norbertus D'Hondt (1791-1856)".