Stamboom Naessens » Petrus Eduardus Heerwegh (1866-1953)

Persoonlijke gegevens Petrus Eduardus Heerwegh 


Gezin van Petrus Eduardus Heerwegh

Hij is getrouwd met Maria Leonia Heirbaut.

Zij zijn getrouwd op 24 augustus 1898 te TEMSE, hij was toen 32 jaar oud.Bron 2

Akte 56. Voor Jozef Wauters schepen en aangestelde ambtenaar van de burgerlijke stand te Temse om 15 uur.
Het huwelijk werd afgekondigd op zondag 31/07/1898 om 10 uur aan de deur van het gemeentehuis.
Door dit huwelijk werd het kind Achiel Heirbaut gewettigd als Achiel Heerwegh.
De ouders van de bruid en de bruidegom hebben verklaard niet te kunnen schrijven.
Aloysius Joannes Laenen was hierbij getuige.
Franciscus "Frans" DE Bock was hierbij getuige.
Jules VAN DE Vogel was hierbij getuige.
Alphonsus "Alfons" Moons was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. Achiel Heerwegh  1894-1975


Notities over Petrus Eduardus Heerwegh

Ouders: Leonard Heerwegh en Philomena Verhelst.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Eduardus Heerwegh?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus Eduardus Heerwegh

Petrus Eduardus Heerwegh
1866-1953

1898

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. FamilySearch digitaal, geboorteregister 1866, akte 38 van Petrus Eduardus Heerwegh.
  2. FamilySearch digitaal, huwelijksregister 1898, akte 56 van Petrus Eduard Heerwegh en Maria Leonia Heirbaut.
  3. FamilySearch digitaal, geboorteregister 1899, akte 19 van Theodoor Eduard Heerwegh.
  4. FamilySearch digitaal, geboorteregister 1907, akte 389 van Albert Adolf Heerwegh.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 juni 1866 lag rond de 27,1 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 50%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 15 april » Ontdekking van het decreet van Canopus.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 23 augustus » Verdrag van Praag waarbij de Duitse Bond wordt ontbonden, en Sleeswijk-Holstein, Hannover, Hessen-Kassel, Nassau en Frankfurt door Pruisen worden geannexeerd.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
  • De temperatuur op 24 augustus 1898 lag rond de 18,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 29 mei » Instelling van de Nobelprijs.
    • 30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
    • 22 juni » Spaans-Amerikaanse Oorlog: Amerikaanse mariniers landen op Cuba.
    • 10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
    • 26 december » Ontdekking van radium, door Marie Curie.
  • De temperatuur op 10 mei 1953 lag tussen 1,1 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 14,4 uur zonneschijn (94%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Watersnood; Nederlandse, Belgische en Engelse zeedijken breken door bij een stormvloed: 1835 doden.
    • 3 februari » Portugese kolonisten richten op Sao Tomé een bloedbad aan onder de Afrikaanse bevolking.
    • 2 mei » Troonsbestijging van de koningen Faisal II van Irak en Hoessein van Jordanië.
    • 29 mei » De Nieuw-Zeelander Edmund Hillary en de Nepalese Sherpa Tenzing Norgay bereiken als eerste mensen de top van de Mount Everest.
    • 7 september » Nikita Chroesjtsjov leider van de Communistische partij in de Sovjet-Unie.
    • 8 september » Encycliek Fulgens Corona waarin paus Pius XII een Mariajaar afkondigt van december 1953 tot december 1954 tot viering van het eeuwfeest van het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heerwegh

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Heerwegh.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Heerwegh.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Heerwegh (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Naessens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Guido Naessens, "Stamboom Naessens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/naessens-stamboom/I3434.php : benaderd 22 januari 2026), "Petrus Eduardus Heerwegh (1866-1953)".