Stamboom Naessens » Maria Magdalena VAN Duyse (1733-1805)

Persoonlijke gegevens Maria Magdalena VAN Duyse 

  • Zij is geboren op 4 juni 1733 in SINT GILLIS-WAAS.
    geboorte: 4 junij 1733 baptizavi Mariam Magdalenam filiam Jacobi Van D'huyse et Elisabetha Bauwens conjugum natam hujus circa medium secunda nocte suscep Andreas Van D'huyse et Magdalena Van laere.
    geboorte, doop:
    - 2 CONC RABW. P.R. Sint-Gillis-Waas Doopakte Film Nr. 0289784 folio.
  • Ze werd gedoopt op 4 juni 1733 in SINT GILLIS-WAAS.Bron 1
  • Woonachtig: SINT JANSTEEN (NL).
  • Zij is overleden op 9 oktober 1805 in SINT-JANSTEEN (NL), zij was toen 72 jaar oud.Bron 2
    Tijdens de periode van de Franse republiek op 17 Vendemaire XIV.
    Voor Van Waesberg burgemeester officier van de burgerlijke stand te Sint Jansteen (NL) arrondissement Eeklo en departement van de Schelde om 16 uur.
    Overleden in het huis van getuige Van der Heyden.
    Tijdstip: 10:30
  • Registratie van overlijden op 10 oktober 1805.Bron 2
    Joannes VAN DER Heyden was hierbij getuige.
    Gillis Schrijnders was hierbij getuige.
  • Een kind van Jacobus VAN Duyse en Elisabeth Bauwens
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 maart 2025.

Gezin van Maria Magdalena VAN Duyse


Notities over Maria Magdalena VAN Duyse

Gehuwd met Pieter De Paepe.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Magdalena VAN Duyse?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Magdalena VAN Duyse

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Magdalena VAN Duyse

Maria Magdalena VAN Duyse
1733-1805


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. rijksarchief Beveren parochieregister dopen 1733
    2. FamilySearch digitaal, overlijdensregister 1805, akte van Maria Magdalena Van Duyse.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 oktober 1805 lag rond de 10,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1805: Bron: Wikipedia
      • 4 februari » In Parijs vindt de eerste huisnummering in de geschiedenis plaats.
      • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 3de president van de Verenigde Staten.
      • 26 mei » In de kathedraal van Milaan wordt Napoleon Bonaparte tot koning van Italië gekroond.
      • 21 oktober » Slag bij Trafalgar. Horatio Nelson verslaat een Frans-Spaanse vloot en sneuvelt.
      • 13 november » Het leger van Napoleon neemt Wenen in.
      • 2 december » In de Slag bij Austerlitz verslaan Franse troepen onder Napoleon een gecombineerde Russisch-Oostenrijkse strijdmacht.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam VAN Duyse


    De publicatie Stamboom Naessens is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Guido Naessens, "Stamboom Naessens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/naessens-stamboom/I2378.php : benaderd 31 januari 2026), "Maria Magdalena VAN Duyse (1733-1805)".