Meint H. Tempel » Anthonie Cornelis den Braber (1902-1974)

Persoonlijke gegevens Anthonie Cornelis den Braber 


Gezin van Anthonie Cornelis den Braber

(1) Hij is getrouwd met Geertruida Elizabeth Hes.

#ingeschreven 25-7-1941 Overschie#

Zij zijn getrouwd op 26 augustus 1924 te Rotterdam, Overschie, ZH, NL, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. Elisabeth den Braber  1934-2021 

Het echtpaar is gescheiden 10 juli 1941 te Alkmaar, NH, NL.


(2) Hij is getrouwd met Cornelia Adriana Suykerbuyk.

#JdB 1943#

dochter Ria en Koos Timmers-den Braber, won. Hoogerheide (1987)

Zij zijn getrouwd op 10 december 1941 te Rotterdam, hij was toen 39 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


Notities over Anthonie Cornelis den Braber

Gescheiden van Hes Geertruida Elizabeth op 10/7/1941

(Noorderbegraafplaats)

loodgieter

Roemer Vinckerstraat 169

Roemer Visscherstraat 171

hij begon zijn loopbaan als jongmaatje loodgieter bij de firma Touw teRotterdam en werkte zich snel op tot loodgieter. Daarna verhuisde hijmet zijn gezin naar Alphen aan den Rijn waar hij werkte bij de firmaVerhoef. hij was daar niet alleen loodgieter, gasfitter maar leerde ookhet electrovak erbij.Daarna zette hij zijn loopbaan verder in Alkmaarbij de firma de Vries; daar leerde hij het verwarmingsvak. Vervolgensverhuisde ze naar Bergen (NH). Hij had tevens een eigen werkplaats inDen Helder waar hij op de Marine-basis werkte met het aanleggen vanverwarming. Tijdens de tweede wereldoorlog werkte hij op vliegvelden inNederland, Frankrijk en Rusland met het aanleggen vanverwarmingsinstallaties. Eind 1944 is hij voor zichzelf begonnen. ZijnElectro- technisch bureau en loodgietersbedrijf stond in Haarlem maarhij werkte door het gehele land.

Anthonie Cornelis is met zijn vrouw Geertruida Elizabeth Hes en kinderenvan de

Terpstraat 16 te Overschie verhuisd naar Alphen aan den Rijn alwaar hijop 27 Ja

n. 1927 is ingeschreven.

De familie den Braber heeft gewoond in de Jan van Nieuwenhuizenstraat11, - Tui

nstraat 19, - Hooftstraat 260, - Gouwsluiseweg 270, - en Torenstraat8.

Er zijn 4 kinderen denBraber in Alphen aan den Rijn geboren.

Op 17 September 1938 is de familie uitgeschreven naar de Korendijk 31 teBergen

(NH).

Anthonie Cornelis is gescheiden van Hes Geertruida Elizabeth op10/7/1941.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anthonie Cornelis den Braber?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anthonie Cornelis den Braber

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Anthonie Cornelis den Braber


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 februari 1902 lag tussen -2,3 °C en 7,0 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (99%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 2 april » Dimitri Spijagin (Russisch minister van Binnenlandse Zaken wordt in Mariinskipaleis vermoordt door een terrorist)
      • 8 mei » Op Martinique barst een vulkaan uit. Gloeiend hete lava stroomt over de hellingen van de Mont Pelée naar beneden. Ten gevolge van die uitbarsting verliezen vele mensen het leven en wordt de voornaamste stad op het eiland, Saint Pierre, verwoest.
      • 1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
      • 31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
      • 2 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Social de Deportes Rangers.
      • 15 november » In Brussel pleegt de Italiaanse anarchist Gennaro Rubino een mislukte aanslag op koning Leopold II.
    • De temperatuur op 10 december 1941 lag tussen 7,7 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 7,5 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
      • 9 maart » De Duitse bezetters ontbinden alle Nederlandse omroepen; de Rijksradio Omroep, ook wel de Nederlandsche Omroep genoemd, kwam ervoor in de plaats.
      • 13 maart » Vijftien leden van het Geuzenverzet en drie communistische Februaristakers worden op de Waalsdorpervlakte door de nazi's geëxecuteerd.
      • 15 maart » Stichting van het Onafhankelijkheidsfront, de belangrijkste verzetsorganisatie van België, op initiatief van de Kommunistische Partij van België (KPB).
      • 16 maart » Eerste strip van Tom Poes.
      • 7 april » De Nederlandse hulpmijnenveger Maria R. Ommering raakt beschadigd door een exploderende mijn tijdens een veegactie in Milford Haven.
      • 11 september » Begin van de bouw van het Pentagon.
    • De temperatuur op 30 oktober 1974 lag tussen 0,4 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (12%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
    • In het jaar 1974: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,5 miljoen inwoners.
      • 13 februari » Twee monorailvoertuigen van de Walt Disney World Monorail botsen op elkaar.
      • 6 mei » Aftreden van Willy Brandt als bondskanselier van West-Duitsland.
      • 1 juli » Argentijns president Juan Perón overlijdt, waarna zijn vrouw en vicepresident Isabel Martínez de Perón het presidentschap overneemt.
      • 24 juli » Portugal creëert de grondwettelijke mogelijkheid om onafhankelijkheid te verlenen aan de kolonies.
      • 31 augustus » President Hugo Banzer van Bolivia trekt zijn ontslagaanvraag in op verzoek van de strijdkrachten.
      • 10 september » Guinee-Bissau wordt onafhankelijk van Portugal.
    • De temperatuur op 4 november 1974 lag tussen 1,8 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
    • In het jaar 1974: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,5 miljoen inwoners.
      • 24 januari » Opening van de tiende editie van de Gemenebestspelen, die ditmaal werden gehouden in Christchurch met de deelname van 1276 atleten afkomstig uit 38 landen.
      • 29 mei » Feyenoord wint als eerste Nederlandse club de UEFA Cup door in De Kuip met 2-0 van Tottenham Hotspur te winnen.
      • 1 juli » Beëdiging van Walter Scheel als vierde bondspresident van West-Duitsland.
      • 29 juli » De Amerikaan Jimmy Connors lost de Australiër John Newcombe na acht weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals.
      • 31 augustus » President Hugo Banzer van Bolivia trekt zijn ontslagaanvraag in op verzoek van de strijdkrachten.
      • 5 december » De laatste aflevering van Monty Python's Flying Circus wordt uitgezonden.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Den Braber


    De publicatie Meint H. Tempel is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Peter Tempel, "Meint H. Tempel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/meint-h-tempel/I312.php : benaderd 27 januari 2026), "Anthonie Cornelis den Braber (1902-1974)".