De temperatuur op 1 december 1908 lag tussen 5,6 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 7,3 °C. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
11 januari » Het Nationaal Park Grand Canyon wordt als nationaal monument ingesteld.
15 januari » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AS Bari.
1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
29 juni » Oprichting van de Congregatie voor de Sacramenten van de Romeinse Curie door Paus Pius X.
17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
Dag van overlijden 6 maart 1980
De temperatuur op 6 maart 1980 lag tussen 1,6 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 7,3 mm neerslag gedurende 8,3 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
22 januari » In de Sovjet-Unie wordt atoomgeleerde en Nobelprijswinnaar Andrej Sacharov gearresteerd. Hij wordt later verbannen naar Gorki.
25 februari » Staatsgreep in Suriname, door onder anderen Desi Bouterse en Roy Horb: de Sergeantencoup.
21 april » Een zware noordwesterstorm richt voor miljoenen guldens schade aan op de Nederlandse kust.
24 mei » Met een worp van 81,66 meter verbetert Sovjet-atleet Sergej Litvinov het wereldrecord kogelslingeren dat zijn collega Joeri Sedych acht dagen eerder op 80,64 meter had gebracht.
27 augustus » Jean-René Bernaudeau wint de eerste editie van de Franse eendaagse wielerwedstrijd Ronde van de Vendée.
8 december » Om tien minuten voor elf in de avond wordt poplegende John Lennon voor zijn huis in het Dakota gebouw aan 72nd Street in New York vermoord door Mark David Chapman.
Dag van crematie 10 maart 1980
De temperatuur op 10 maart 1980 lag tussen 4,0 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 2,8 mm neerslag gedurende 6,0 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (6%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
11 mei » FC Utrecht speelt in de laatste speelronde met 2-2 gelijk tegen PEC Zwolle en plaatst zich voor het eerst in de geschiedenis voor Europees voetbal.
1 juni » Eerste uitzending van de Amerikaanse nieuwszender CNN van Ted Turner.
8 september » In Amsterdam breken krakersrellen uit bij de ontruiming van het pand De Vogelstruys.
10 september » Het Nederlands voetbalelftal begint de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1982 met een 2-1 nederlaag in en tegen Ierland. Oranje telt vier debutanten in Dublin: Ronald Spelbos (AZ’67), Toine van Mierlo (Willem II), Jan van Deinsen (Feyenoord) en doelman Joop Hiele (Feyenoord).
21 oktober » President Siad Barre van Somalië kondigt de noodtoestand af in zijn land en trekt voor onbepaalde tijd alle macht naar zich toe.
30 november » De gemeente Amsterdam koopt het kraakpand Groote Keijser aan de Keizersgracht om een treffen met de kraakbeweging te voorkomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Patrick Crooijmans, "Mannen van Croy", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/mannen-van-croy/I5416.php : benaderd 13 oktober 2026), "Anna Katharina "Käthe" Korff (1908-1980)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.