Stamboom Maas » Marie Wouters (1718-1805)

Persoonlijke gegevens Marie Wouters 

  • Zij is geboren in het jaar 1718.

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 60 jaar (81) toen kind (Marie Kroon) werd geboren (22 december 1799).

  • Zij is overleden op 16 februari 1805 in Hontenisse, zij was toen 87 jaar oud.
  • Een kind van Antoine Wouters en Anne Maghiel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 januari 2011.

Gezin van Marie Wouters

Zij had een relatie met Jacques Kroon.

De relatie startte.


Kind(eren):

  1. Jacobus Kroon  1751-1802 
  2. Josse Kroon  1756-1812
  3. Marie Kroon  1799-1799


Tijdbalk Marie Wouters

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marie Wouters

Antoine Wouters
< 1699-> 1718
Anne Maghiel
< 1699-> 1718

Marie Wouters
1718-1805


Jacques Kroon
< 1732-> 1799

Jacobus Kroon
1751-1802
Josse Kroon
1756-1812
Marie Kroon
1799-1799

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 februari 1805 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1805: Bron: Wikipedia
    • 1 februari » Op de stadsgracht te Leeuwarden heeft een wedstrijd plaats voor vrouwspersoonen. Er verschijnen 130 schaatsrijdsters aan de start, terwijl er op de stadswallen 10.000 toeschouwers staan. De eerste prijs is een gouden oorijzer ter waarde van 105 gulden en Trijntje Pieters van Poppingawier mag zich na afloop met het oorijzer tooien.
    • 4 februari » In Parijs vindt de eerste huisnummering in de geschiedenis plaats.
    • 26 mei » In de kathedraal van Milaan wordt Napoleon Bonaparte tot koning van Italië gekroond.
    • 13 november » Het leger van Napoleon neemt Wenen in.
    • 26 november » Het Pontcysyllte-aquaduct werd in gebruik genomen in Wales.
    • 2 december » In de Slag bij Austerlitz verslaan Franse troepen onder Napoleon een gecombineerde Russisch-Oostenrijkse strijdmacht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wouters

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wouters.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wouters.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wouters (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Maas is opgesteld door Erwin Maas (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Maas, "Stamboom Maas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/maas-stamboom/I1461.php : benaderd 15 januari 2026), "Marie Wouters (1718-1805)".