De temperatuur op 29 augustus 1883 lag rond de 16,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
6 maart » Tijdens een storm bij het waddeneiland Borkum komen 121 vissers uit Paesens-Moddergat en Zoutkamp om het leven.
13 april » Alfred Packer wordt schuldig bevonden aan kannibalisme.
27 augustus » Uitbarsting van de Krakatau, met een vloedgolf tot gevolg.
4 oktober » De Oriënt-Express rijdt voor het eerst.
15 oktober » Inhuldiging van het Brusselse Justitiepaleis.
18 november » Amerikaanse en Canadese spoorwegen stellen vier standaard tijdzones in voor het hele continent, waarmee een eind komt aan de verwarring door het gebruik van duizenden lokale tijdrekeningen.
Trouwdag 18 juni 1903
De temperatuur op 18 juni 1903 lag tussen 7,8 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 3,2 uur zonneschijn (19%). Bron: KNMI
11 juni » De moord op koning Alexander Obrenović en koningin Draga Mašin van Servië maakt een einde aan de dynastie van het Huis Obrenović.
1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
16 oktober » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Santiago Morning.
1 november » Het eerste nummer van het autotijdschrift de Auto verschijnt. Het is het officiële orgaan van de Nederlandsche Automobiel Club, die in 1913 de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) zou worden.
2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
18 november » De Verenigde Staten en Panama tekenen het Hay-Bunau Varilla Verdrag, dat de Verenigde Staten exclusieve rechten geeft over de Panamakanaalzone.
Dag van overlijden 30 juni 1960
De temperatuur op 30 juni 1960 lag tussen 7,9 °C en 15,2 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 5,4 uur zonneschijn (32%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
3 april » Einde van de monarchie in Cambodja (hersteld in 1993).
20 juni » De Mali-federatie, bestaande uit Mali en Senegal, wordt onafhankelijk van Frankrijk.
14 juli » Jane Goodall komt aan in het Gombe Stream-Reservaat in het huidige Tanzania om haar beroemde studie van chimpansees in het wild aan te vangen.
16 augustus » Cyprus wordt onafhankelijk van Groot-Brittannië.
19 augustus » Lancering van Spoetnik 5 met als opvarenden de honden Belka en Strelka.
25 augustus » Olympische Zomerspelen in Rome worden geopend.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Leo Lucas, "Lucas stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/lucas-stamboom/I1641.php : benaderd 5 maart 2026), "Maria Christina Smink (1883-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.