De temperatuur op 3 september 1912 lag tussen 5,8 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 7,9 uur zonneschijn (58%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
29 maart » Robert Falcon Scott komt met 4 metgezellen om tijdens een vliegende sneeuwstorm op Antarctica.
10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
16 april » Oprichting van de Kroatische voetbalclub RNK Split.
12 juni » Oprichting van de Hondurese voetbal- en honkbalclub Club Deportivo Olimpia in de hoofdstad Tegucigalpa.
16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
Dag van overlijden 12 november 2005
De temperatuur op 12 november 2005 lag tussen 7,5 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 3,6 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (8%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
10 februari » Wereldpremière van het prototype van de 'Formula Zero' kart op de AutoRAI in Amsterdam, een kart die rijdt op brandstofcellen en waterstof.
3 april » In Amsterdam prolongeert rugbyclub Castricum de Nederlandse titel door in de finale van de play-offs met 27-12 te winnen van de Haagsche RC.
19 april » De Duitser Joseph Ratzinger wordt gekozen tot paus Benedictus XVI.
11 september » Judoka Dennis van der Geest wordt in Caïro wereldkampioen in de open klasse.
9 oktober » Michaëlla Krajicek (16) wint het WTA-toernooi in Tasjkent (Oezbekistan). De laatste Nederlandse die een WTA-toernooi won, was Brenda Schultz in 1997.
27 oktober » Het grootste vliegtuig ter wereld, de Antonov An-225, landt voor de eerste keer in Nederland.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Robin Lortz, "Lortz Family Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/lortz-family-tree/P16669.php : benaderd 10 mei 2025), "Katherine Caroline Heber (1912-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.