De temperatuur op 3 december 1926 lag tussen -1 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 6,0 mm neerslag. Er was 0.6 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
16 maart » Robert Goddard lanceert de eerste raket met vloeibare brandstof.
29 mei » De Nederlandse publieke omroep VPRO wordt opgericht.
21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.
Trouwdag 29 november 1949
De temperatuur op 29 november 1949 lag tussen -4,4 °C en 4,7 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
23 augustus » De Presidentiële Raad wordt ingevoerd als collectief staatshoofd van Hongarije tot de afschaffing in 1986.
8 september » Geallieerde legers verlaten Berlijn definitief.
12 september » Verkiezing van Theodor Heuss tot eerste bondspresident van West-Duitsland.
22 september » De Sovjet-Unie brengt zijn eerste atoombom tot ontploffing.
7 oktober » De Duitse Democratische Republiek (DDR) wordt gevormd.
24 november » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Jorge Wilstermann.
Dag van overlijden 26 juli 2013
De temperatuur op 26 juli 2013 lag tussen 15,2 °C en 26,9 °C en was gemiddeld 21,7 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (20%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
17 januari » Lance Armstrong geeft in een interview met Oprah Winfrey toe dat hij jarenlang doping heeft gebruikt tijdens zijn carrière als wielrenner.
23 januari » Voetballer Dieumerci Mbokani van RSC Anderlecht neemt in het Casino-Kursaal in Oostende de Belgische Gouden Schoen 2012 in ontvangst.
18 februari » Twee van zijn belangrijkste sponsors keren de van moord verdachte Zuid-Afrikaanse atleet Oscar Pistorius de rug toe. Brillenfabrikant Oakley heeft de overeenkomst stopgezet, terwijl Nike heeft aangegeven hem niet meer voor toekomstige reclamecampagnes te zullen inzetten.
21 juli » De Britse wielrenner Chris Froome wint de honderdste Ronde van Frankrijk. De Colombiaan Nairo Quintana eindigt als tweede en de Spanjaard Joaquim Rodríguez werd derde.
21 juli » Koning Albert II van België treedt af als koning der Belgen. Zijn oudste zoon prins Filip legt de eed af en wordt zo de zevende koning der Belgen.
12 december » De Roemeense politie rolt een drugsbende op die vanuit Nederland werd aangestuurd. Justitie meldt een "megavondst" van 11 ton chemische drugs met een straatwaarde van 63 miljoen euro.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: David Chaim, "Lazarus tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/lazarus-tree/I412209771221.php : benaderd 11 mei 2025), "Edward Arnold Helfen (1926-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.