De temperatuur op 19 januari 1942 lag tussen -13.5 °C en -6.3 °C en was gemiddeld -10.2 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
27 januari » Laagste minimumtemperatuur in Nederland ooit gemeten (-27,4 °C), te Winterswijk.
3 april » Tweede Wereldoorlog: Japanse troepen vallen Amerikaanse en Filipijnse troepen aan te Bataan.
18 april » De Doolittle Raid op Japan vindt plaats waarbij Tokio voor het eerst wordt gebombardeerd door B-25's.
5 juni » Slag bij Midway: De United States Navy verwerft het maritieme overwicht in de Stille Oceaan door vier Japanse vliegdekschepen tot zinken te brengen.
1 juli » Het Centraal Vluchtelingenkamp Westerbork komt onder het bestuur van de Duitsers als Doorgangskamp Westerbork.
19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.
Dag van overlijden 1 oktober 2009
De temperatuur op 1 oktober 2009 lag tussen 8,1 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 5,3 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 2,5 uur zonneschijn (21%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
11 januari » Schaatser Sven Kramer wordt eerste op het EK Allround in Heerenveen.
23 mei » VfL Wolfsburg wordt voor de eerste keer in haar geschiedenis kampioen van Duitsland na een 5-1 winst tegen Werder Bremen
6 juni » Het Nederlandse marineschip De Zeven Provinciën begeleidt het schip MV Yenegoa Ocean, dat is vrijgegeven na een tien maanden durende kaping door Somalische zeerovers. De sleepboot die vaart onder Panamese vlag en een elfkoppige Nigeriaanse bemanning heeft, werd op 4 augustus 2008 gekaapt in de Somalische wateren.
23 augustus » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal debuteert op een EK-eindronde en verslaat Oekraïne met 2-0.
24 september » In Barendrecht botsen twee goederentreinen op elkaar. Een van de machinisten komt om het leven.
29 september » 190km ten zuidwesten van de Samoa-eilanden vindt een aardbeving plaats van 8,0 op de Schaal van Richter. Er ontstaat een tsunami die zeker aan 189 mensen het leven kost.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter Lax, "Lax Family Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/lax-family-tree/P17152.php : benaderd 6 mei 2025), "Betty Jean Rogers (1942-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.