De temperatuur op 21 februari 1885 lag rond de -2,6 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
Trouwdag 25 maart 1915
De temperatuur op 25 maart 1915 lag tussen 1,7 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 7,8 mm neerslag. Er was 1,4 uur zonneschijn (11%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
Dag van overlijden 13 december 1977
De temperatuur op 13 december 1977 lag tussen 4,9 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
16 januari » Buitenlandse troepen proberen de macht te grijpen in Benin, maar de door Frankrijk gesteunde poging tot staatsgreep geleid door Bob Denard mislukt waardoor president Mathieu Kérékou in het zadel blijft zitten.
4 maart » In Los Alamos wordt de eerste Cray-1-supercomputer in gebruik genomen.
24 maart » Benoeming van Joseph Ratzinger tot aartsbisschop van München en Freising in Duitsland
25 september » Begrafenis van Steve Biko in Zuid-Afrika.
6 oktober » Eerste vlucht van een Mikojan-Goerevitsj MiG-29 Fulcrum, een Russische straaljager.
14 december » Première van de film Saturday Night Fever.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jacobus Trox, "Stamboom Lap", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/lap-stamboom/I2759.php : benaderd 9 oktober 2026), "Fransina Hendrika Bakema (1885-1977)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.