Kwartierstaat Cramer » Erispoë II de Bretagne (825-857)

Persoonlijke gegevens Erispoë II de Bretagne 

  • Hij is geboren in het jaar 825.

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (15) toen kind (Lolitia de Vannes) werd geboren (??-??-840).

  • Beroep: roi des Bretons.
  • Hij is overleden (Talensax) op 12 november 857, hij was toen 32 jaar oud.
  • De biologische ouders zijn Nominoë de Vannes en Argentaël de Bretagne
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 december 2011.

Gezin van Erispoë II de Bretagne

Waarschuwing Let op: Echtgenote (Marmoëc de Poher) is ook zijn nicht.

Hij heeft/had een relatie met Marmoëc de Poher.


Kind(eren):

  1. Lolitia de Vannes  840-880 


Notities over Erispoë II de Bretagne

Erispoë II van Bretagne (ca. 805 - Talensac, 12 november 857) was hertog van Bretagne als opvolger van zijn vader Nominoë.

Leven
Als edelman had hij vooral bezittingen in het zuidoosten van Bretagne. In 843 versloeg hij de graaf van Nantes, die daarbij sneuvelde. In 851 werd hij hertog van Bretagne na het overlijden van zijn vader. Samen met Lambert van Nantes zette hij de veldtocht naar Chartres voort, die door zijn vader was begonnen. Op 22 augustus 851 versloeg hij Karel de Kale in de slag bij Jengland bij de rivier Vilaine. Hoewel het Bretonse leger duidelijk in de minderheid was wist zijn cavalerie de lichtbewapende Saksische hulptroepen van Karel tot een terugtocht te dwingen. Daarna werden de Franken gedurende twee dagen in korte cavaleriecharges met werpspiesen gedecimeerd. Karel moest zich terugtrekken zonder dat het tot een echt gevecht was gekomen. In september sloten Karel en Erispoë het verdrag van Angers dat de Bretonse onafhankelijkheid erkende. Bretagne erkende formeel het koningschap van Karel maar Erispoë ontving van Karel wel koninklijke eretekenen. Karel zegde toe op te treden als peetoom van Conan, de zoon van Erispoë. Bretagne kreeg het gezag over de vroegere Bretonse Mark (het gebied van Nantes, Rennes en Retz). Erispoë schijnt zich vervolgens zeer onmatig te hebben gedragen op het banket dat ter ere van hem werd gegeven.

In 853 begon hij een oorlog tegen de Vikingen nadat die Nantes hadden geplunderd, die de Vikingen in 855 dwong te vertrekken. Erispoë gaf schenkingen aan de abdij van Redon. In 857 werd hij door zijn tegenstanders Salomon en Almaro in een kerk vermoord, waar hij bescherming had gezocht. Hij werd begraven in Redon.

Familie
Erispoë was getrouwd met Marmohec (overleden voor 857, haar ouders zijn onbekend). Zij hadden een zoon Conan, van wie verder nauwelijks iets bekend is. Ze hadden ook een dochter die was verloofd met Lodewijk de Stamelaar maar die verloving werd verbroken na de dood van Erispoë, ze trouwde daarna met Gurwent van Rennes.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Erispoë II de Bretagne?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Erispoë II de Bretagne

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Erispoë II de Bretagne

Erispoë II de Bretagne
825-857



    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Over de familienaam De Bretagne


    De publicatie Kwartierstaat Cramer is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jaap Cramer, "Kwartierstaat Cramer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/kwartierstaat-cramer/I3752.php : benaderd 3 januari 2026), "Erispoë II de Bretagne (825-857)".